Deníku to potvrdil Miroslav Rolko z Odboru životního prostředí Městského úřadu Tachov. „Město se již nějakou dobu protipovodňovými opatřeními zabývá. V tomto období se zpracovává studie proveditelnosti,“ uvedl Miroslav Rolko. Tato studie by měla napovědět, do jaké míry je reálné uskutečnit připravovaná opatření.

Ve městě je již několik let určena tzv. Aktivní zóna. „V ní je omezena výstavba a takové činnosti, které by následně omezovaly průtok řeky,“ pokračoval Rolko. V Tachově převládá představa, že městu při povodních pomůže nedaleká přehrada Lučina. „Ta by nám pomohla v případě pětileté nebo desetileté vody. Kdyby přišla padesátiletá nebo stoletá voda, tak by se to projevilo ve městě. Například by byla ohrožena Třída Míru, nebo Vodní ulice a také městská sportoviště,“ doplnil Miroslav Rolko.

Prvním viditelným krokem, který obyvatelé Tachova zaregistrují, bude vykácení části porostu, který roste v korytě řeky Mže nedaleko mostu na Třídě Míru. „Na tento problém jsme narazili při povodňové prohlídce. Upozornil nás na to také majitel sousedního areálu. Ještě letos na podzim se část porostu odstraní,“ dodal Rolko.