Kampaň s názvem Tachov – město stromů se rozeběhla na plné obrátky. Po čtvrteční besedě o tachovském genovém sadu ovocných odrůd se organitátoři rozhodli, že také obyvatelé Tachova budou mít možnost zasadit stromy do tohoto sadu.

Stalo se tak v sobotu 17.listopadu. „Naším cílem je probudit v lidech zájem o ekologii a ochranu přírody,“ řekla Deníku Ilona Gonová, z tachovského městského úřadu. „Pro všechny zájemce máme připraveno k vysazení několik desítek stromků,“ dodala. Od sobotního dopoledne se sad začal plnit zájemci, kteří přidali ruku k dílu. „Tahle myšlenka se nám líbí. Přišli jsme sem i s dcerou Barborkou, chtěli jsme ji ukázat, jak se sází stromky,“ říká kateřina Edlová, která sad navštívila i s manželem Janem.

Poprvé v životě zasadili svůj strom manželé Petra a Martin Friedelovi s dcerou Julinkou. „Já se živím tím, že stromy kácím, takže také musím nějaký zasadit,“ komentoval svůj počin Martin Friedel. „Celkem se v sobotu vysadilo třiašedesát stromů a zúčastnilo se na sto padesát lidí,“ hodnotila první větší akci kampaně Gonová. Tento zájem přiměl organizátory k tomu, že na jeře celou akci zopakují. „Chtěli bychom, aby tradiční pochod na Den Země končil tady. Při té příkležitosti by mohli proběhnout dosadby dalších stromků,“ dodala Gonová.