„Slavnosti města Stříbra s rádiem Blaník se konají ve dnech 15. a 16. června v kasárnách. A budou mít bohatší program, včetně adrenalinového sportu. Zatímco vloni bylo všechno spíchnuto tzv. horkou jehlou a měla jsem na přípravu slavností jen tři měsíce, letos jsem měla více času a hlavně více možností," sdělila Deníku ředitelka pořádajícího Městského kulturního střediska Stříbro Martina Sihelská.

Pro slavnosti, včetně pouťových atrakcí a prodejních trhů, bylo vyčleněno prostranství hned za hlavní bránou kasárenského areálu. Nalevo od hlavní brány bude doprovodný program, pouťové atrakce a stánky, napravo bude stát pódium, na kterém se odehraje hlavní program slavností.

Téma letošního ročníku slavností zní Vše začalo kolem. „Už tu byly pohádkové bytosti, historické slavnosti, městská hra, tak letos bude vše, co souvisí s koly, od koloběžky až po trucky. A hlavně, jak říkal děda Drchlík v Návštěvnících, hodíš do vody cihlu a přesto vidíš kruh, protože kruh je základem všeho," zdůvodnila Sihelská výběr hlavního tématu letošního ročníku.

Kromě programu, který se odehraje na pódiu, je připravena řada doplňkových akcí. Na vysokém kole přijede Josef Zimovčák, který na tomto historickém kole absolvoval celou Tour de France. „Nebudou chybět ani zajímavé výstavy veteránů, osobních aut, motocyklů, dětem se jistě budou líbit musheři se psím spřežením, závody na koloběžkách a RC modely. Své umění předvedou i bikeři. Dospělí nad osmnáct let si mohou vyzkoušet jízdu v závodních vozech," uvedla ředitelka s tím, že na svezení se v závodních vozech rallye byl vytvořen pořadník v kulturním středisku.

Závěr sobotního programu slavností obstará ohňostroj a v programu slibují organizátoři překvapení. K tomu nám Martina Sihelská uvedla toto: „Překvapení bude v sobotu kolem půl dvanácté v noci. Jde o něco, co v tomto regionu ještě zřejmě nebylo, a nebo o tom aspoň nevím. Ti, kteří mají rádi různá tajemství Davida Copperfielda, by mohli tuto podívanou jistě ocenit… ale nemohu přesně říci, ať se prostě lidé přijdou podívat, snad vše vyjde."