Po celý víkend byl pro stovky návštěvníků opět připraven nabitý program, který se letos vytáhl i s několika zajímavými novinkami. Paradoxně tou největší byla asi dešťová přeháňka, která během sobotního podvečera neminula ani Stříbro. „Opravdu nám na slavnosti zatím nepršelo, zatím se nám špatné počasí vždy vyhýbalo. Ale i přes tuto přeháňku si lidé stejně cestu našli,“ s úsměvem řekl ředitel Městského kulturního střediska ve Stříbře David Blažek.

Mezi další novinky, které již nebyly způsobeny přírodou, ředitel zařadil navýšení rozpočtu samotných slavností. „Vzhledem k tomu, že jsme od města dostali více peněz, mohli jsme si dovolit známější kapely, což návštěvníci jistě ocenili. Další novinkou slavností byl také turnaj v hokejbalu, který pořádal místní hokejbalový tým,“ dále dodal Blažek.

Právě hokejbalové hřiště, které vyrostlo v zadní části náměstí bylo nejspíše nejviditelnější novinkou a celý turnaj zaujal mnoho účastníků sobotního dopoledního programu. „Sice se nejedná o novinku, ale jsme rádi, že nám daří slavnosti držet po celém městě. Ať se již jedná o stage u Poledníků, nebo o program v Minoritských zahradách. Lidé se mohou projít po celém Stříbře a nemusí se zdržovat pouze na náměstí,“ dále dodal ředitel stříbrského kulturního střediska.

Právě tato myšlenka se pořadatelům opravdu vyvedla. Ti, kteří zrovna neholdují předním kapelám české scény, si mohli najít to své na pódiu u Poledníku, kde se sdružení Dolníci města Stříbra postarali o tradiční Maloměstské slavnosti. V Minoritských zahradách byl zase program přizpůsoben spíše pro mladé návštěvníky. Jak již bývá zvykem, hlavní hudební hvězdy slavností se představily na Masarykovo náměstí. Za hlavní taháky se bezesporu dalo považovat vystoupení oblíbené zpěvačky Debbi, která svým hitem Touch The Sun nakonec odehnala otravný, ale pro mnohé osvěžující déšť. Opomenout se nedá ani energická show kapely UDG, během které atmosféra na stříbrském náměstí připomínala pravý rockový festival.

Jediným pomyslným šrámem na jinak skvělé tváři letošních městských slavností ve Stříbře byl závěr. O ten se měla postarat další oblíbená hudební parta, Sto Zvířat. Bohužel kvůli dopravní nehodě na dálnici D5 se nemohli zúčastnit. O uzavření slavností se tak postarala kapela Portless. Jak ale potvrdí účastníci, rozhodně se jednalo o důstojné zakončení.