Vlak tažený lokomotivou Kafemlejnek tak mezi Cebiví a Bezdružicemi cestoval přeplněný. Dokonce se stal i terčem ozbrojených lupičů.

„Na parní léto jezdíme pokaždé a pokaždé zažíváme nová dobrodružství," vyjádřila se Hana Martínková z Teplé. „Počasí je úžasné, parnička jede pomalu, člověk se může pokochat krásnou krajinou a to přepadení bylo dobře zahrané," zhodnotila zážitek. Dodejme, že k loupežnému přepadení došlo u studánky lásky nedaleko Strahova. Ozbrojenci připravili na cestující lest – u kolejiště leželo bezvládné tělo znásilněné ženy, když k ní přispěchali četníci, náhle vstala a chtěla jednoho podříznout. V tom se z roští vyrojili její kumpáni a chtěli loupež dokonat. V tom jim ale zabránila skupina zmíněných četníků.

Centrem veškerého dění se stalo nádraží v Bezdružicích, kde se po celý den konaly různá představení hudebních a tanečních skupin. Tradiční záležitostí je i výstava o historii železnice. Malí i velcí se mohli povozit inspektorskou drezínou. „Letošní novinkou bylo to, že jsme měli ve vlaku kompletní osádku v dobových uniformách," pochlubil se pořadatel Marek Plochý.

Když se vše podaří, bude na nádražích v Bezdružicích otevřeno nové železniční muzeum. Stát by se tak mělo při druhém letošním dějství parního léta (10. – 11. srpna). „Neřeknu vám, co tam bude, nechte se překvapit," nalákal Plochý.