VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi dobrovolníky nechybí ani mladá generace

TACHOVSKO - Za odběr mají dárci nárok na den pracovního volna a také na daňovou úlevu

21.2.2008
SDÍLEJ:

V úterý v Oblastním spolku Českého červeného kříže v Tachově daroval krev také Vladimír Pužman z Plané (na snímku). Ten nejvzácnější životní tekutinu poskytuje krevní bance už patnáct let.Foto: DENÍK/Josef Holek

Další odběrní den nejvzácnější životodárné tektutiny se v úterý 19. února uskutečnil v sídle Oblastního spolku Českého červeného kříže v Tachově. V čekárně bylo přes dvacet lidí, kteří dychtili darováním krve pomoci svým bližním. Mezi nimi byla i Tereza Ťupová z Plané, která v ten den byla v Tachově nejmladší dárkyní. ,,Už když mi bylo osmnáct let jsem se rozhodla, že půjdu darovat krev. Prostě jsem ji chtěla dát. Než k tomu ale mohlo dojít, musela jsem navštívit obvodního lékaře, aby mi dal potvrzení, že jsem zdravotně způsobilá k dárcovství krve,“ řekla nám.

Pokaždé, když se rozhodne, že přispěje do krevní banky, musí nejprve vyplnit dotazník. „Do něj uvádím, zda jsem v minulosti neprodělala nějakou závažnou chorobu nebo zda jsem se nepodrobila nějakému operačnímu zákroku,“ podotkla Ťupová. Lékařka Petra Šlechtová z Fakultní nemocnice v Plzni si pochvalovala návštěvnost a také upozornila na výhody, které z dárcovství automaticky vyplývají. „Když lidé darují krev mají nárok na den pracovního volna. Za každý odběr mají také úlevu na daních,“ nastínila lékařka. „Dnes by mělo přijít kolem čtyřiceti lidí, to je velmi slušná účast. Zažila jsem ale i odběrní den, kdy do tachovského oblastního spolku přišlo šedesát dárců,“ připomněla Šlechtová.

Josef Holek

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení