Jak Deník informovala ředitelka školy Jana Hrčková, vysvědčení převzalo 15 studentů IT oboru a sedm studentů strojírenského oboru. Celkem dospělo k maturitám 28 žáků, ti, kteří neuspěli, budou zkoušky skládat v náhradním termínu.

Třídním učitelem všech maturantů byl Jaroslav Benedikt, pro kterého, jak uvedl, to zřejmě byla poslední třída. „Byla to poslední moje třída, protože budu odcházet do důchodu. Ale musím říct, že na závěr své kariéry na této škole jsem dostal jednu z nejlepších tříd, které jsem kdy učil,“ pochválil své svěřence. Jak dále při slavnostním předání vysvědčení uvedl, řada ze studentů bude pokračovat v dalším studiu na vysokých školách, někteří už si sehnali zaměstnání a nastoupí proto po prázdninách do práce.

Mezi samými mladými muži odmaturovala jediná dívka.

Maturitní vysvědčení si ve středu odpoledne převzala Miroslava Králová, úspěšná absolventka strojírenského oboru. „Oni mi vždycky říkali, že jsem trn mezi růžemi, a ne růže mezi trním,“ řekla s úsměvem o svých spolužácích.

„Od prvního ročníku jsem vlastně byla jediná dívka mezi nimi a musím říct, že celou dobu se ke mně kluci chovali moc hezky, hýčkali si mě,“ dodala.

S výsledkem maturity je spokojená. „Bylo to ale modlení, jestli si vytáhnu dobré otázky. Hlavně je dobré, že i předseda komise byl strojař, měl pochopení a byl shovívavý,“ uvedla dále maturantka, která bude pokračovat v dálkovém studiu na vysoké škole.

Další maturitní vysvědčení se budou předávat v pátek, a to studentům Gymnázia a obchodní akademie Stříbro.