Knoflíky různých barev, tvarů a z rozličných materiálů budou k vidění ve výstavní expozici v patře muzea. Výstava tak navazuje na předchozí úspěšné prezentace v muzeu v Černošíně a na zámku v Tachově.

Sběratelka je získala na základě televizní výzvy. "Vyrábím tak zvané hmyzí hotely a kvůli nim mne pozvali do televizního pořadu Sama doma. A tam jsem na jednu z otázek odpověděla, že sbírám knoflíky a že mi je diváci mohou posílat," řekla sběratelka.

Odezva byla obrovská, do Černošína chodily krabice plné dírkované krásy. "Byla jsem touto reakcí velmi mile překvapena," uvedla.

Kolik knoflíků ve výsledku celá sbírka čítá, spočítáno není. Suma uvedená v úvodu je spíše přirovnáním, ale daleko od skutečnosti být nemusí. "Spočítané je nemám, to snad ani nejde. Vždyť jen do dlaně se vám jich vejdou desítky. Ale představte si, že jsem je všechny čistila, přebírala a společně s dalšími lidmi a dětmi jsme je třídili," uvedla sběratelka.

Knoflíky jsou na výstavě dekorativně nasypány v různých nádobách, ve speciálně vyrobených dřevěných rámech, případně je návštěvníci uvidí rozsypané ve vitrínách podle barev, či materiálů. Nechybí ani výrobky v podobě klobouků, bor, tašek a různých dekorativních předmětů, které jsou opatřeny knoflíky. A vidět budou běžné knoflíky na oblečení, či na ložní prádlo, knoflíky obyčejné, kovové, kožené, perleťové, ale také například vyrobené z paroží.