Zaměstnance, kteří v té době ve firmě pracovali, bylo nutné evakuovat. „Evakuace podniku proběhla ještě před příjezdem jednotek hasičů. Na místě zasahovala také Zdravotnická záchranná služba, ale dle jejího vyjádření se jednalo o zdravotní komplikace bez přímé návaznosti na požár – osoba nebyla popálená a ani se nenadýchala zplodin hoření," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

Požár pravděpodobně vznikl v prostoru nakládky a vykládky u centrálního skladu, ve kterém byly uskladněny již zmíněné gitterboxy. „Přístřešek o rozměrech zhruba dvacet krát dvacet metrů stavebně navazuje na budovu kanceláře logistiky a sklad. Tuto budovu se podařilo hasičům od požáru z větší části odříznout, prohořela část střechy a žárem popraskaly okenní tabule," dodala mluvčí s tím, že plastovými dveřmi se dostal oheň do jedné skladové místnosti, kde poškodil palety se skleněnými lahvičkami.

Požár dostali hasiči pod kontrolu hasiči pár minut po 23. hodině. „Půl hodinu před půlnocí začaly první jednotky odjíždět na základny. Hasiči pak prohlíželi termokamerou prostory haly, aby vyloučili skrytá ohniska. Místní jednotka na místě zůstala do ranních hodin na dohlídku. Po uhašení plamenů a ochlazení plechového pláště přístřešku pracovníci společnosti vyvozili požárem zasažené gitterboxy na volné prostranství." Výše škod nebyla dosud přesně stanovena. „Jen na přístřešku se předpokládají škody kolem jednoho milionu korun. Další vysoká částka bude na uskladněném materiálu. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodala mluvčí.

V průmyslovém areálu nad Stříbrem, při silnici na Sytno, působí několik společností. Hořelo v části, kde působí firma Ideal Automotive.

„Hořet začalo zhruba ve 21.20 hodin pod přístřeškem, kde jsou gitterboxy," potvrdil Deníku vedoucí stříbrského závodu firmy Ideal Vít Černý.
„Příčina je zatím nejasná, pracuje se s několika variantami, ovšem už se podařilo vyloučit možnost vzniku požáru od nedopalku," dodal.

Firma si nicméně podle jeho dalších slov pečlivě prověřila opatření související s kuřáky. „V tomto ohledu jsme poměrně přísní a máme určeny přestávky na kouření i prostory, kde je kouření povoleno. V minulosti jsme se kvůli porušování našich opatření museli s několika lidmi rozloučit, teď víme, že se vše dodržuje. Přesto jsme v souvislosti s požárem dodržování znovu pečlivě prověřili," dodal Černý.

Pondělní večerní požár nebude pro firmu znamenat problémy ve výrobě. Zasažen byl jen skladovací přístřešek, žádné výrobní zařízení poškozeno nebylo, podnik a jeho pracovníci se tedy nemusejí obávat žádného případného výpadku ve výrobě.