VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miluše a Miloš Vimrovi oslavili již kamennou svatbu

Přimda – Pětašedesát let. Tak dlouho jsou svoji manželé Miluše a Miloš Vimrovi z Přimdy. To už samozřejmě stojí za uspořádání pořádné kamenné svatby, která se konala v jednom přimdském hotelu.

26.2.2012
SDÍLEJ:

Manželé Vimrovi jsou svoji už pětašedesát letFoto: DENÍK/Josef Holek

Manželům přišlo poblahopřát okolo třiceti příbuzných, včetně pravnoučat. Byl prostor i na vzpomínky. „Na Přimdsko jsme přišli po válce. Před tím jsem pracoval u lesů, u Lesní správy Domoušice a po válce, když v pohraničí potřebovali lesníky, tak mě určil do Velké Černoci, kde jsem byl do roku 1946. Pak jsem se dostal do státní hájenské školy v Domažlicích a když jsem ji absolvoval, musel jsem zažádat ministerstvo o přijetí do státních služeb. Bylo mi sděleno, že jsem se stal lesním hajným na Tachovsku. Nevěděl jsem, co tady budu dělat, ale tenkrát jsem chodil ještě se slečnou Popkovou. Tu jsem požádal, aby se mnou na to Tachovsko šla. Řekla mi, že samozřejmě půjde, ale že se musíme vzít,“ vypráví svůj životní příběh Miloš Vimr.

Dvaadvacátý únor 1947 byl dnem svatby. Ta se konala ve Vinařicích na Lounsku, v kostele. Prvního dubna pak oba přišli na Přimdsko. Miluše Vimrová porodila dvě děti – Lenku a Miloše.

Manžel zavzpomínal i na události po únoru 1948, na dobu, kdy se moci ujali komunisté. „Tehdy mi bylo řečeno, že musím vstoupit do strany. Napsal jsem přihlášku, šel jsem na prověrku, přes kterou jsem ale neprošel. Tatínek byl totiž národní socialista. Prověřující mi doslova řekl, jsem jimi doslova načichlý. Roztrhl přihlášku a byl konec. Dodnes mě to ale nemrzí,“ říká rozhodně. „Musel jsem ale poctivě pracovat, abych ve funkci vydržel. Do jednapadesátého roku jsem dělal hajného, pak jsem byl postupně těžebním mistrem, zástupcem vedoucího těžebního střediska a vedoucím odbytu Lesního závodu Přimda,“ vyjmenoval s tím, že do důchodu šel až v roce 1989 a po revoluci pak ještě vlastnil pilu ve Velkých Dvorcích.

Vyprávění Miloše Vimra doplnila jeho manželka Miluše. Ta absolvovala rodinnou školu a stejně jako její manžel miluje zahrádkaření.

„Pracovala jsem jako prodavačka nejprve tady v Přimdě. Sloužila jsem dvacet let. Pak jsem tu samou práci dělala v Boru, v obchodním domě. Tam jsem dosluhovala šest let,“ vzpomíná Miluše Vimrová, která měla ráda i sport. „Hrávala jsem volejbal. Dokonce jsme s ženským oddílem porazily Tachov a dostaly jsme se i do kraje. Muž hrál ještě hokej a fotbal. Dokonce jsme si na zahradě udělali takové malé hřiště,“ říká Miluše Vimrová.

Radost ale oběma dělají hlavně pravnoučata. Mají jich osm. Každé ze čtyř vnoučat má totiž dvě děti.

Jak se oba na závěr shodli, brali se z lásky. „Občas se samozřejmě mráčky zatáhly, ale za chviličku se zase vyjasnilo. Máme úžasný život a prožili jsme spolu krásné chvíle a zážitky. Bylo jich ale tolik, že si na všechny ani nevzpomeneme. Hlavní ale byly vždycky děti,“ řekli. „Tvrdím, že mám vynikající manželku, která perfektně dbá o domácnost. Máme se moc rádi. A navíc skvěle vaří,“ pochválil Miloš Vimr.

Autor: Josef Holek

26.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení