Výsledkem by měla být častější přítomnost státní i městské policie v místech, odkud v poslední době lidé hlásí obtěžování a vulgární pokřikování ze strany některých skupinek mužů. Hovořilo se dokonce i o podřezání.

To ale policie vyvrátila. „Šetřením se potvrdilo, že informace o údajném podřezání na Minerálce byla fáma, kterou někdo rozšířil i na sociální síti," uvedl okresní policejní šéf Luděk Svoboda. Původce nepravdivé zprávy by měl být dokonce policistům znám.

Přesto se stále častěji ozývají lidé, zejména ženy, na které na Minerálce pokřikovaly skupinky cizím přízvukem hovořících mužů vulgární poznámky.

„Policie sice nemá oficiálně nahlášené žádné podobné chování, o situaci však víme a podnikáme jistá opatření ke zvýšení bezpečnosti v těchto místech," dodal Svoboda.

Konkrétní opatření vzešla ze zmíněného jednání s vedením města. „Situaci jsme řešili společně i s městskou policií. Dohodli jsme se, že městští i státní policisté budou na Minerálku a do alejí zajíždět častěji a hlavně v podvečerních hodinách, kdy se tam muži, kteří měli slovně obtěžovat kolemjdoucí, nejčastěji scházejí," řekl Deníku starosta Jiří Struček.

Vedení města i policie apelují na občany, aby jakékoliv nevhodné chování, kterého by se jim ze strany poflakujících se mužů dostalo, hlásili. „V případě jakéhokoliv obtěžování, i slovního, ať hned volají městskou nebo státní policii, tedy linky 156 nebo 158," dodal Struček.

Město ve spolupráci s policií řeší i technické možnosti. V místě nejsou kamery a v současné době tam ani není možný přenos kamerového signálu pomocí kabelů.

"Zjišťujeme možnosti dálkového přenosu signálu z kamer. Pokud by takový přenos byl možný, nainstalujeme v lokalitě monitorovací kameru," dodal tachovský starosta s tím, že všechny složky, tedy město i obě policie, pracují na dalších variantách, aby se v místě cítili lidé bezpečněji a klidněji.