VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Minerálka je plná krás 
i nepořádku od kolemjdoucích

Tachov – Příkopy plné papírků, plastových lahví, kapesníčků, nedojedených svačin, pneumatik a mnoho dalšího. To jsou scenérie zákoutí mnoha měst a obcí. Nevychovaní vandalové jsou totiž všude.

29.4.2015 3
SDÍLEJ:

MÍSTA, kde omítka opadala, museli zedníci přeštukovat. Jinak dostaly stěny nový nátěr. Opraví a natře se střecha, sloupy a okapy. Rekonstrukci financuje město Tachov. Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Tachovsko má za sebou několik osvětových a dobrovolných aktivit spojených s úklidem ke Dni Země. I ti, kteří dobrovolníkům práci připravují, mají za sebou plno práce. Cesta z hlavní silnice k loděnici a k prameni na Minerálce má strouhy a příkopy takřka plné. Příroda po vandalech pomalu uklízí a odpadky začínají zarůstat travou. „Musela jsem na to upozornit, protože mě nad tím zůstává rozum stát. Přes Minerálku chodím venčit své psy. Že se situace zhoršila, jsem si všimla asi tak před měsícem. Byla jsem deset dní nemocná a po těchto dnech jsem viděla veliký rozdíl. Tak jsem si delší dobu procházela trasu sem tam a sledovala, kdo za tím stojí," popisuje Hana Pašková, která na problém upozornila.

Pozorování spojila s trávením slunečných dnů. Na čas se posadila na lavičku nebo chodila po cestě vedoucí k Minerálce. Za necelé dvě hodiny pozorování potkávala stejnou skupinu lidí. „Bylo něco kolem druhé a třetí hodiny odpoledne a cestu z města na ubytovnu si krátili lidé zřejmě ze zaměstnání, protože šli v pracovním, s batohy, debatovali o práci. Snad každý z nich odhodil nedopalek z cigarety na zem a zhruba z patnácti lidí takových pět něco pohodilo na zem. Když si z toho uděláte statistiku, můžou odpadky rovnou sázet," doplnila.

Podle pracovníků městského úřadu je těžké někomu něco dokázat a patřičně potrestat, obzvláště, když o tom úřad neví, tak nemůže řešit. „O tom, že by se v této lokalitě měly vyskytovat trvalé problémy s odpadky a nepořádek, nevíme. Hlavně se musí zjistit, komu pozemek patří. Kolem Minerálky má pozemky město a pozemkový úřad," sdělila pracovnice městského úřadu v Tachově Marie Multušová.

Poškozen je také altán s pramenem. Tam, kde byla opadaná omítka, se místa musela přeštukovat, stěny dostaly nový nátěr. „Také se opraví a natře střecha, sloupy a okapy," doplnila pracovnice úřadu.

Opravu a rekonstrukci hradí město Tachov.

Voda z minerálního pramene je lidem dostupná denně, rozbory dopadly velice dobře a běžně se zde můžete osvěžit, nebo si natočit trošku do lahve.
„Nově bude tok pramene načasovaný. Poteče od pěti hodin ráno do jedenácti hodin večer," ukončila.

Město uvažovalo i o kamerovém systému, který by dohlédl a zmapoval prostory kolem pramene a altánku. Monitoring by tak městské policii ukázal, kdo z nudy vysypává odpadkové koše, okopává lavičky a vyhazuje, co se mu nehodí.

Pořízení monitorovacího je ale zatím ve stádiu podaných návrhů.

Autor: Gabriela Jägerová

29.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoční písně zněly v Chodové Plané
12

FOTO: Vánoční písně zněly v Chodové Plané

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Vánoční besídku pořádali ve stáji mezi koňmi

Kladruby – Zazpívat, zarecitovat a strávit pěknou předvánoční chvíli se svými čtyřnohými přáteli přišli děti a koňáci, kteří pravidelně navštěvují Pony farmu v Kladrubech Pozorce.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Stezka do Plané už svítí

Planá, Chodová Planá – Po několika letech úsilí začalo svítit veřejné osvětlení na cyklistické stezce spojující město Planá s městysem Chodová Planá.

FOTO: Lidový soubor MLS vystoupil v černošínském kostele

Černošín - V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT