„Z pozice v poslanecké sněmovně se snažím zajímat se o dění ve svém volebním obvodu, tedy i o školství. Jsem vlastně původním povoláním učitel na právech. Přednáším i nyní, dnes například na stříbrském gymnáziu o občanském zákoníku Je to sice poloodborné, nicméně veledůležité téma,“ uvedl ministr Pospíšil.

Na tachovském gymnáziu se zajímal především o maturity, zejména pak jejich státní část. Zdejší studenti začínají maturovat příští týden. Netajil se tím, že není myšlenkou státních maturit právě nadšen.

„Nehlasoval jsem pro ně a jsem rád, že se mě už to netýká a mám to pár let za sebou,“ řekl v neformálním rozhovoru s ředitelkou gymnázia Irenou Volkovinskou. „ Rozumím tomu, že je dobré zavést státní maturity, ale ukazuje se, že projekt má organizační a další problémy. Fascinuje mě jeho technická, administrativní a finanční náročnost.“ Je přesvědčen, že se po maturitách vláda k problematice státních maturit vrátí a vše znovu přehodnotí. Ředitelce gymnázia slíbil, že se do léta ještě zastaví, aby zjistil, jak vše dopadlo.