Bývalé výpočetní středisko se nachází po pravé straně na výpadovce ve směru od Stříbra do Těchlovic. „Vypadá to tu takhle už nějakých deset let. Je to opravdu hrůza," řekla na adresu budovy místní obyvatelka.
Není ale jediná, které momentální stav budovy vadí. „Ještě před rokem zde byly alespoň zbytky dveří. Ty už jsou ale také vymlácené. Několik let jsem se tady o to ještě s pár lidma staral. Ale teď už to nemá moc cenu," uvedl další příchozí.
Jak lze vidět, přítomnost Deníku vyvolala v obyvatelích určitě emoce, nebo spíše nostalgické vzpomínky. „Ano, interiér je naprosto zdemolován, ale samotný skelet není v tak špatném stavu. Byl jsem dříve celkem často vevnitř a myslím si, že by z toho šlo něco udělat," zapřemýšlel poslední zmiňovaný občan. Bývalé výpočetní středisko nedělá vrásky na čele pouze obyvatelům. Své si s ním zažívají i zástupci Stříbra. „Každou chvíli má policie hlášení, že se tam něco děje, a lidé si na to místo stále stěžují. Nám se tato situace také nelíbí, ale bohužel s ní téměř nic nemůžeme udělat. Objekt totiž není ve vlastnictví města," vysvětlil starosta Stříbra Karel Lukeš.


Jak lze po nahlédnutí do katastru nemovitostí zjistit, stavba patří firmě Technical Support, která by měla mít sídlo v Brně. Bohužel, ani sebevětší úsilí spojit se nevedlo k jakémukoliv kontaktu se jmenovanou firmou. Telefonní číslo, které měl Deník k dispozici, nikdo nezvedal.


„Vlastníka jsme upozornili, aby si objekt zajistil, jinak mu hrozí pokuta. To se i tak stalo," řekl Deníku starosta.
Dříve vymlácená okna jsou nyní zabedněna, ale ani to vstup nijak zvlášť nezhoršilo. Hlavní vchod je totiž stále odemčen. A interiér rozhodně nenabízí hezký pohled.
„Bude to rok, co jsem šla kolem a na hlavě mi málem přistál radiátor. Je to opravdu něco. Bohužel mi je jasné, že se s tím jen tak něco neudělá," svěřila se obyvatelka Stříbra.

Ač svou úlohu výpočetního centra tato budova již několik desítek let nesplňuje, rozhodně se nedá říct, že se jedná o opuštěnou budovu.
„Když jsme se to tu snažili ještě nějak udržovat, často jsme odsuď vyháněli různé existence. Bylo to ale k ničemu. Když se zabednil hlavní vchod, našli si cestu přes sklep. Nepomohlo ani to, když jsme díru zacpali skelnou vatou," řekl jeden z obyvatel Stříbra, který se v dřívějších letech o budovu staral. Lidská stopa je vevnitř opravdu znatelná. Bohužel ne v dobrém slova smyslu. Objektiv Tachovského deníku zachytil naprostou destrukci. Všude střepy, prázdné obaly od vína, výkaly a kusy suti. Jak již v podobných budovách bývá zvykem, po kabelech zbyly pouze díry ve zdech a zde tomu není jinak. Stejně je to i s radiátory, které se podle slov místních párkrát objevily ve sběrném dvoře. Všem bylo ale ihned jasné odkud jsou.


Některé místnosti komplexu, který vypadá mnohem menší, než ve skutečnosti je, jsou vybaveny jako opravdový squaterský pokojíček. Samozřejmě prázdná flaška od vodky nechybí ani v jednom. Po výstupu do druhého patra po jedinečném kovovém schodišti, které oproti ostatním stavbám tohoto ražení vypadá přeci jen v dobrém stavu, okamžitě člověka bouchne do očí věc téměř nepochopitelná. Nejspíše jedinou částí původního vybavení výpočetního střediska, která zůstala na svém místě, je totiž několik metrů dlouhá zeď z luxferů. Vzhledem k okolní destrukci to vypadá, jako by sem ani nepatřila.


Situace se zde nejspíše nezmění. Ač je objekt přístupný, je hodně na pováženou, zda se tam vydávat. Nečeká zde nic jiného než devastace, smrad, popřípadě nějaký nový nezvaný nájemník, který se ovšem v době vzniku fotografií na místě nenacházel.O jejich přítomnosti ovšem není potřeba pochybovat.