Martin Pohl ze Studánky si stěžuje, že cesta, kterou se dříve dostával na stavební parcelu je nyní přehrazená třímetrovým valem.
„Byly zde vybudovány nové domy, ke kterým vede silnice. Při budování této komunikace, museli stavaři jít výškově mimo úroveň cesty, na které mám věcné břemeno. Tím vznikl asi tři metry vysoký val, který technika nemá šanci přejet,“ uvedl Martin Pohl.
Pohl však chce parcelu prodat.

„Stavební parcelu zaevidovala i realitní kancelář k prodeji, ale zatím ji nikde nepublikuje, protože se naní dostat nedá. Je tudíž neprodejná,“ uvedl dále Pohl.
Tento problém nebyl, co se týče pozemků Martina Pohla první.
„Nedávno jsem požadoval po obci, aby vysekala obecní cestu, která vedla na můj pozemek. Chtěl jsem sklidit úrodu na poli. To se podařilo, ale s tím třímetrovým valem nedělá nikdo nic,“doplnil Martin Pohl.

Starostka Studánky Irena Zapletalová však provedla příslušná opatření k odstranení tohoto problému.
„Nechala jsem udělat výškopis a polohopis. Stále to urguji. Až to bude hotové, půjdu za projektantem a uvidíme, co on vymyslí. Ale myslím si, že by to neměl být problém. S bagrováním valu se začne, až se k celé záležitosti vyjádří zastupitelé i projektant. Poté nastoupí stavaři. Rozhodně dělám všechno proto, aby se to udělalo, proto nechápu, proč mi Martin Pohl ještě třeba nezavolal a zase celou věc řeší přes média,“ uvedla první žena studánecké radnice Irena Zapletalová.