Pořádal se tady Mezinárodní závod v hodu oboustrannou sekerou Česká sekera 2019. I přes nepřízeň sobotního počasí se v Sycheráku sjeli špičky v oboru z České republiky, Slovenska, Německa a Švýcarska. „Přihlásilo se nám 37 soutěžících a deset družstev. Měli jsme i kategorii juniorů a žen,“ řekl Deníku organizátor České sekery Pavel Kodad.

Soutěž byla rozložená do dvou víkendových dnů, v sobotu soutěžili jednotlivci, v neděli družstva. Po zajímavém sobotním finále, kdy o první místo po dosažení shodného počtu bodů zabojovali Jiří Skývara a Udo Hofmann si první příčku odnesl německý závodník, třetí místo obsadil Ralf Gummersbach taktéž z Německa.

V nedělním závodě družstev se na prvním místě umístilo německé družstvo Asgard Throwers 1, druzí se umístil Hejkal Tým a na třetím místě Extra Team.

„Letošní konkurence byla opravdu vysoká. Sjeli se závodníci, kteří hod sekerou dělají profesionálně. Jak dobře se sekerou do terče trefíte ovlivňuje hodně věcí, může zafoukat silnější vítr, vylekat vás letící pták. Největší podíl na úspěchu ale dělá samozřejmě trénink,“ vysvětlil Pavel Kodad doplnil, že sám posledního půlroku na trénování moc času neměl. „Narodil se mi synek Davídek a tak mám teď jiné starosti. Doufám ale, že z něj jednou vyroste dobrý závodník,“ usmál se hrdý otec.