Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mládeže u vody ubývá, často bývá větším tahákem počítačová hra

Stříbro - Kolem pěti stovek rybářů má stříbrská rybářská organizace. Ve čtyřech kroužcích si vychovává další členy.

2.3.2011
SDÍLEJ:

Předseda rybářské organizace František HodonickýFoto: DENÍK/Martina Sihelská

Předseda František Hodonický se v pondělí sešel se zástupci výboru organizace. Na programu byla příprava podkladů pro výroční členskou schůzi, která se koná 19. března. Nově mají prý rybářský kroužek v Bezdružicích. Více nám řekl přímo předseda.

Kolik mladých rybářů je v kroužcích dohromady?

Celkem devětadvacet. Nově máme deset dětí v bezdružickém kroužku, který vede Jiří Nuhlíček. Tento kroužek vznikl letos na základě vstřícnosti vedení tamní základní školy. Je tam nejvíce dětí, po sedmi mladých rybářích máme v Černošíně a ve Stříbře, a pět dětí v Pernarci. Za dobrou spolupráci mohu poděkovat třem Miroslavům, a to Hubálkovi, Šlégelovi a Lukášovi.

Co všechno se děti v kroužku naučí?

Vedeme je k poznávání přírody a její ochraně. Učí se zásady dodržování rybářského řádu. Ten zahrnuje znalosti, jako třeba poznávání ryb, míry ryby, doby hájení a doby lovu, ale také používání rybářského náčiní a podobně.

Jak se tyto znalosti u dětí prověřují, než dostanou povolenku?

Většinou se to dá poznat díky rybářským soutěžím, jako je třeba Zlatá udice. A pak je také klasická cesta,a to je složení zkoušek.

Na kolik peněz takový kroužek přijde na rok?

Je pro děti zdarma. Nic je nestojí, naopak se snažíme mladé rybáře co nejvíce podporovat, a tak ti, co úspěšně složí zkoušky, mají u nás povolenku zdarma. Jediné, co si děti musí samy pořídit s rodiči, je základní rybářská výbava.

Máte pocit, že na ryby chodí méně mládeže?

To není pocit, to je fakt. V dnešní době je často větším tahákem počítačová hra, než výlet do přírody. Právě proto si našich mladých rybářů velice vážíme. A je dobré připomenout, že za prací kroužků jsou vidět také úspěchy.

O jaké úspěchy jde?

Především jde o úspěchy družstva územního svazu v celostátních kolech soutěže Zlatá udice. V tomto družstvu jsou pravidelnými členy naši mladí rybáři. Zde musím zmínit hlavně úspěchy černošínského kroužku pod vedením Miroslava Hubálka. Členové tohoto kroužku pravidelně obsazují čelní místa také na celorepublikových závodech v rybářských disciplínách. Opravdu patří k republikové špičce. Jsme na ně pyšní, jmenovat bych mohl třeba Martina Hubálka, nebo Oldu Radu z černošínského kroužku.

Kde se mohou hlásit další zájemci o kroužek?

Lze tak učinit v Domě dětí a mládeže ve Stříbře, nebo přímo v kroužcích ve jmenovaných místech.

Blíží se výroční schůze, co bude na programu?

Zhodnotíme uplynulý rok a schválíme návrhy činnosti pro rok letošní. Před týdnem jsme měli také ples, který se, myslím, vydařil. Hlavně bych rád rybářům připomněl, že mají na výroční schůzi přijít, koná se devatenáctého března od devíti hodin ve stříbrském kině.

Autor: Martina Sihelská

2.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

POŘADATEL ZPÍVÁNEK KAREL JOHANA přivítal Slavomíra Štrobla sklenkou dobrého bílého vína.
5

FOTO: Zpívánky představily dalšího zajímavého Tachovana

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

FOTOGALERIE: Arboristé ošetřili památné stromy na Tachovsku

Tachovsko – Několik desítek památných stromů je rozeseto po krajině Tachovska. Většinou se jedná o velmi staré stromy, které mají pro krajinu velký význam.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezaidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Chodová Planá – Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení