„Koncem března proběhl na naší škole již pátý soutěžní festival s názvem Mezinárodní zdobení perníčků. Stejně jako v uplynulých ročnících se zúčastnili žáci středních škol Plzeňského kraje, Karlovarského kraje a Horní Falce. Letos se sešlo celkem sedm týmů,“ řekl Deníku učitel Vladimír Kasík a doplnil, že letos poprvé žáci soutěžili ve zcela nové cukrářské výrobně.

Soutěže se zúčastnily týmy žáků vzdělávajících se v oboru kuchař nebo cukrář a podle slov hodnotící komise i ostatních přihlížejících si na svých výrobcích dali záležet. „Dekorace perníčků letos obsáhla nejen tradiční velikonoční vzory, ale také umělecky provedené názvy škol či techno vzory. Žáky ale zaujalo také téma levandule a Provence. Vzorně připravené a vybavené týmy přinesly do prostor naší školy nejen velikonoční atmosféru, ale také svěží náladu v podobě slavnostně prostřených soutěžních tabulí s tématem Velikonoc,“ doplnil Vladimír Kasík.

V soutěži nejvíce zabodovala Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, která pro tento rok převzala putovní pohár vítěze. Na předních místech se už tradičně umístili také soutěžící z Klatov a Horšovského Týna. „Letošní klání ukázalo především výjimečnou zručnost a řemeslné schopnosti mladých gastronomů,“ uzavřel učitel.