V současné době má Sbor dobrovolných hasičů ve Stráži 54 členů. Druhým rokem zde vedou také kroužek mladých hasičů, kam dochází přibližně dvacet dětí ve věku od šesti do patnácti let.

Zázemí pro ně mají vybudované v hasičárně, kde se jednou za týden schází. Podle počasí se pak věnují přípravě na hasičský sport, hrám a dalším aktivitám v klubovně. Děti se také účastní hasičských soutěží, sbor reprezentovaly při hře Plamen, účastnily se Zimního soustředění, a Závodů v požárním útoku. Dokoupit potřebné vybavení pro mladé hasiče pomohla i získaná dotace. V současné době jsou pro děti objednané teplákové soupravy, trička a čepice.

Kroužek mladých hasičů ve Stráži obnovili po letech, kdy o něj byl v obci malý zájem. V minulosti se hasiči například snažili děti lákat do svých řad v místní základní škole. Ani to ale dlouhodobý zájem o kroužek nepřineslo. „V současné době opět zájem mezi dětmi vzrostl, tak budeme věřit, že to tak zůstane,“ řekl Deníku starosta SDH Stráž Radek Radoš.

Radost mají hasiči ve Stráži z nového praporu. Ten mají dva roky a pečlivě se o něj starají. Prapor dostali od obce ke 140. výročí založení SDH.