Akce je součástí Tachovské ligy, která v průběhu sezóny zahrnuje závody v jednotlivých obcích. „Výsledky každého klání se vyhodnocují zvlášť, body se však sčítají do celkového hodnocení a družstvo s nejvyšším počtem se na konci sezóny stane vítězem ligy,“ informuje Hanka Kolářová, vedoucí kroužku Mladí hasiči Planá, a pokračuje: „Letos se již závody konaly v Kostelci, Boru a Brodu. Čeká nás ještě Halže, Ctiboř, Hošťka a Stříbro. Vyhlášení celkových výsledků pak bude na posledních závodech v Kladrubech,“ dodává.

V každém družstvu je sedm členů, z nichž každý má svůj dílčí úkol. Nejdůležitější je jejich dokonalá souhra. Všichni mají ochranné přilby. Kola v Plané se účastnilo 17 družstev. V kategorii mladších zvítězil tým z Brodu nad Tichou, mezi staršími exceloval Bor.

Jelikož zrovna vyšel i termín soutěže pro dospělé, po skončení dětských závodů se konala také soutěž Mistr požárního útoku. Do kategorie mužů se přihlásila družstva z Halže, Plané, Brodu, Kladrub, Starého Sedliště a Boru – ten nakonec vyhrál. Ženský tým přijel pouze jeden – rovněž z Boru – a stal se tak vítězem této kategorie.

Lenka Mahdalová