Děti z Tachovska se zájmem o keramiku a spor se sešly na táboře ve Vidžíně. Při pětidenním pobytu v malé vísce nedaleko Úterý vyrážely za sportovními zážitky či tvořily z hlíny. „Pořádáme tábor každým rokem. Máme zde keramiku v přírodě a letos jsme přibrali k našim patnácti dětem partu jedenácti sportovců," říká za pořádající Dům dětí a mládeže Tachov Alena Dvořáková.

Výlety za dobrodružstvím si táborníci užívali každodenně. „Na pastvinách jsme hráli hry, soutěžili ve štafetě, dělali různé úkryty, schovky… Děti si vyrobily házecí dráčky nebo krasohled. Dělaly také linoryt, který si samy navrhly vyryly a pak tiskly. Z keramiky tvořily ptáka a v místním komunitním centru pak glazovaly," dále popisuje činnosti na táboře.

Na návštěvu přijela také Policie, která předvedla ukázky výcviku psů a policisté představili služební vůz. Další z návštěv byla redakční a Deník se zeptal dětí, jak se jim na táboře líbí.

Marie Vítovcová z Tachova půjde po prázdninách do páté třídy a na táboře je poprvé. „Líbí se mi tady program, jak je vymyšlený. Poprvé jsem modelovala z keramiky a holky říkaly, že na začátečníka je to dobrý."

Kateřina Bauková z Tachova je budoucí čtvrťačka a na tábory jezdí a na keramiku chodí už dva roky. „Byla jsem třeba na Bílé Skále na táboře faraonů. Tady jsou bezva nápady, například ten létající dráček."

Hanka Valvodová půjde do šesté třídy a přijela až od Českého Krumlova. Byla také na táboře faraonů a to se svojí sestřenicí Kateřinou. „Tady jsou ale super lidi. Je mi tu s dětmi moc pěkně," okomentovala.

Z Plané přijel Štěpán Kozák, žák třetí třídy. „Mě se líbí jízda na kole. I doma jezdím s kamarády, hodně po lese. Tady v lese stavíme domky ze dřeva, kůry a listí."

Budoucí páťák Adam Kuncl z Tachova nám prozradil, že na tábory jezdí pravidelně a ve Vidžíně mají moc dobré jídlo. „Před dvěma týdny jsem byl v Bulharsku a užíval jsem si parádního moře."

Matěj Vanický půjde do třetí třídy a je z Tachova. Zeptali jsme ho, zda se třeba v noci v chatce nebojí. „Jak vidím tmu, tak hned usnu a pak spím a v noci se nebojím," pochlubil se chlapec.