Odehrál se jako třetí v pořadí v rámci seriálu Velká cena Plzeňského kraje pro sezonu 2022/2023 a ve spolupráci s Komisí mládeže Šachového svazu Plzeňského kraje ho pořádal Šachový klub Tachov.

„Hrálo se ve čtyřech skupinách, podmínkou byli hráči narození roku 2005 a mladší. Skupiny A,B,C měly každá šest hráčů nasazených podle tabulek výkonnosti a hrálo se na pět kol, každý s každým. Ve skupině A byli ti nejlepší. Čtvrtá skupina byla otevřená, to znamená, že v ní byl zařazen každý přihlášený. V této skupině nazvané OPEN startovalo 22 hráčů. Při vyhlášení výsledků se rozlišovaly kategorie: Super mladší (2016 a mladší), Mladší (2013 a mladší) a Starší (2005 až 2012), navíc dívky a hoši zvlášť,“ vysvětlil pravidla ředitel turnaje Václav Truksa. A jak to tak u šachů bývá, i na turnaji přišla patová situace ve chvíli, kdy se vyhlašovali vítězové. Ve skupině A se totiž dělili o první místo Jan Váňa z ŠK Tachov a Matyáš Roubal ze Sokola Klatovy. Oba uhráli 4,5 bodu. Třetí se umístil Jan Langmajer z ŠK 64 Plzeň se třemi body.  

Ilustrační foto
V Tachově bojují proti výstavbě domů, lidem prý zničí výhled do krajiny

Skupina B

1. Michal Macho ze Sokola Plzeň Letná

2. Sibyla Řezníčková ŠK Tachov 

3. Denisa Dominiková Sokol Domažlice

Skupina OPEN

Tato kategorie odehrála 7 kol. Celkové pořadí bez ohledu na kategorie:

1. Václav Koutecký ŠK 64 Plzeň 

2. Jan Tomeš ŠK Sokol Klatovy

3. Denisa Marešová ŠK 64 Plzeň

„Jsem rád, že jsme zde viděli také tachovské hráče. Jakub Bobčík se čtyřmi body obsadil ve své kategorii starších hráčů 3. místo a v celkovém hodnocení byl osmý. Slušně si vedl také Martin David, který se třemi body byl ve své kategorii osmý a v celkovém hodnocení se umístil na 13. příčce,“ shrnuje Truksa.

Kompletní výsledky je možné najít na internetu pod: www.chess-results.com.