Mladí tachovští střelci si odbyli soutěžní premiéru

Tachov – Pod odborným dohledem prezidenta české asociace střelby technikou IPSC Romana Šedého se skupina mladých střelců z tachovského IPSC Airsoft klubu zúčastnila své první oficiální soutěže. Šéf klubu Juraj Gomolák byl s výkony tachovských závodníků spokojen.

17.10.2011

Z nedělního závodu na střelnici v Tachově.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Soutěžilo se v neděli a střelci, kteří kromě Tachovska přijeli také z Plzeňska, absolvovali závod na čtyřech stanovištích, kde na ně čekaly různé střelecké situace. „Naším cílem nebylo udělat nějaký dobrý výsledek. Úkolem kluků bylo, aby si vyzkoušeli atmosféru závodů, protože od založení kroužku na jaře letošního roku to byly jejich první skutečné závody se vším všudy,” uvedl Deníku Gomolák. „Chtěli jsme, aby se hlavně naučili něco od zkušenějších střelců, kteří už závodní zkušenosti mají, aby se seznámili s prostředím soutěží,” doplnil.

I když členové tachovského klubu s airsoftovou střelbou začali na jaře, výsledek se jim podařilo udělat v neděli na střelnici U Plynáren důstojný. Marcel Šmejkal skončil v absolutním pořadí na druhém místě, Martin Kubeš dokonce zvítězil v kategorii do dvanácti let, když absolutně skončil osmý.

„Jsem soutěží nesmírně nadšený a musím našim klukům poděkovat, že velice dobře klub a město Tachov reprezentovali,” okomentoval výkon Gomolák. „I když to jsou stále benjamínci, zhostili se soutěže se ctí a ukázali, že za tu krátkou dobu, co kroužek funguje, se už hodně naučili. Prostě se neztratili a to je dobře,” dodal.

Dobrou úroveň tachovských střelců potvrdil také prezident asociace Roman Šedý. „Je vidět, že chlapci z tachovského klubu zkušenosti teprve sbírají. Ale přes drobné technické nedostatky, které si postupně zlepší, je vidět, že k tomu přistupují zodpovědně a disciplinovaně,” uvedl při nedělním hodnocení závodu.

Výsledky soutěže:

1. Tomáš Dvořák, 2. Marcel Šmejkal, 3. Michal Zbudil, 4. Lukáš Sábl, 5. Pavel Trávníček, 6. Kristián Brunner, 7. David Hauser, 8. Martin Kubeš, 9. Jan Cedík, 10. Ondřej Špaček, 11. Lukáš Mašek, 12. Pavel Nový, 13. Patrik Kohout, 14. Miroslav Chvosta, 15. Karolína Kovářová, 16. Jakub Tejček, 17. David Novák.

17.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Škoda Plzeň.
21

Před pauzou přišla studená sprcha

Curling muži.

Olympijský sen českého curlingu se rozplynul

První Zámecký adventní jarmark v Tachově měl úspěch

Tachov – Sobotní dopoledne na nádvoří tachovského zámku bylo rozhodně živější než bývá zvykem. Již od ranních hodin se zde totiž konal zcela první Zámecký adventní jarmark.

K dětskému sboru se přidal i Josef Vágner

Bor – Páteční večer v borském kině výjimečně nepatřil hvězdám stříbrného plátna. Desítky návštěvníků místo filmu zavítaly na vánoční koncert Dětského pěveckého sboru Základní školy Bor.

V premiéře skončili domácí na druhé příčce

Tachov – V tachovské sportovní hale si poprvé mladší žáci týmu Florbal Tachov zahráli velký florbal systémem 5+1. Zároveň se stali hostiteli turnaje pěti týmů, ve kterém skončili na druhém místě.