VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí včelaři z Tachovska na mezinárodní soutěži v Polsku uspěli

Tachovsko - Mladí včelaři z tachovského okresu se neztratili na největším včelařském setkání mládeže v historii, které se uskutečnilo před několika dny na východě Polska ve Pszczele Wole a kterého se zúčastnilo rekordních 53 účastníků, a to z 19 zemí (Anglie, Bělorusko, Česká republika, Irsko, Izrael, Kazachstán, Lichtenštejnsko, Litva, Moldávie, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Ukrajina a Wales).

13.6.2014
SDÍLEJ:

Mladí včelaři z Tachovska na mezinárodní soutěži v Polsku uspěliFoto: DENÍK

„Svojí návštěvou podpořilo setkání i mnoho významných státních a včelařských představitelů, avšak největší prostor patřil samozřejmě mladým včelařům," popsal vedoucí kroužku mladých včelařů ve Stříbře Oldřich Koubek, který měl v týmu dva své svěřence.

„Včelaři se kromě bohatého kulturního programu účastnili i včelařské soutěže skládající se z několika disciplín, které prověřovaly nejen jejich akademické znalosti, ale i praktické včelařské dovednosti," doplnil Koubek.

Ve tříčlenných týmech i v rámci kategorie jednotlivců tak měli možnost hájit národní barvy v silné mezinárodní konkurenci.

„Již tradičně si velice dobře vedli čeští účastníci. V jednotlivcích se nejlépe umístil na čtvrtém místě Matěj Frouz, který je členem včelařského kroužku Stříbro. Benedikt Janda z včelařského kroužku Třebenice skončil na šestém místě a další zástupce stříbrské včelařské školy Matěj Brzica se dostal rovněž do první desítky. Skončil devátý," vyčetl úspěchy vedoucí kroužku.

Čeští zástupci (všichni na snímku) se neztratili ani v týmové soutěži, tým se umístil na šestém místě. „Za tyto sympatické výsledky si zaslouží všichni i se svými vedoucími velkou gratulaci, stejně tak jako veliký dík za výbornou reprezentaci," dodal Koubek.

Projekt setkání mladých včelařů je určen pro mládež ve věku od 12 do 16 let. Jedním z hlavních cílů je vzbudit zájem mladé generace o včelaření a zároveň ji podpořit v aktivitách. Přední myšlenkou je i vytvořit určité mezinárodní prostředí, které pomáhá mezikulturní a profesní výměně a spolupráci.

Autor: Jiří Kohout

13.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení