A soutěžní klání nebylo vůbec jednoduché. Vlivem nepříznivého počasí v podobě intenzivního deště museli organizátoři přesunout soutěž do vnitřních prostor. Tam na děti čekalo pět stanovišť, na kterých musely hlídky dokázat, jak by pomohly například při popálenině, žilním krvácení, tepenném krvácení na krku či dopravní nehodě. K ošetření používali soutěžící standardní materiály i improvizaci. „Nejtěžším zraněním na ošetření bylo pro děti tepenné krvácení z krční tepny. Další zranění, která děti ošetřovaly byly popáleniny, žilní krvácení, zlomeniny, střelná rána, cizí těleso v ráně a nechyběla ani resuscitace a bezvědomí," sdělila Deníku ředitelka tachovského Červeného kříže Blanka Dobrotová. „Rádi bychom poděkovali figurantům, hosteskám a všem, kteří se na přípravě a samotném průběhu soutěže podíleli," vzkazuje.

Soutěže se účastnili mladí zdravotníci z Tachova, Boru, Rozvadova, Stříbra, Hošťky a Černošína.

V první kategorii hlídek mladých zdravotníků zvítězili zdravotníci ze Základní školy v Boru, druhé místo získala Základní škola Černošín a třetí skončila Základní škola Rozvadov. V kategorii druhé zvítězila Základní škola v Boru a druhé místo získali zdravotníci z Českého Červeného kříže v Tachově.

Soutěžící se připravují v kroužcích, jako například děvčata ze školy v Rozvadově. „Připravují se takto půl roku," uvedla Miloslava Honnerová, vedoucí kroužku, která vede také děti v Hošťce. „Děti z Hošťky byly sice na sedmém místě, ale to vůbec nevadí, viděly něco nového, seznámily se se zraněními a příští rok to bude mnohem lepší. Kroužek na Hošťce běží totiž pouhé tři měsíce, ale i přesto si myslím, že se dětem dařilo a prodaly to, co se naučily," dodala s tím, že: „Počasí nám nepřálo, ale přesto jsme spokojení a šťastní že jsme se zúčastnili, nabyli novou zkušenost a těšíme se na příští rok, jak si opět zasoutěžíme. Všem, kteří soutěž připravovali patří velké díky, že v dnešní uspěchané komerční době věnují čas takovéto aktivitě, která není výnosná, ale především přínosná lidem okolo nás."