Rozvadovská škola připravuje mladé zdravotníky na soutěže a učí je, jak zachránit lidské životy. Pět dětí prvního stupně se zapojilo do zdravotnického kroužku a pravidelně každé pondělí se učí zvládat krizové situace. Získávají povědomí o lidském těle nebo si připomínají historii Českého Červeného kříže.

Někdy i malý krůček může zachránit lidský život. Mnohdy stačí jen zavolat pomoc. A právě to se učí v kroužku. Jak rychle a jednoduše může i malé dítě významně pomoci. „Kromě základních znalostí, jak poskytnout první pomoc, se učíme důležitá telefonní čísla, kdyby se děti dostaly do krizové situace, aby je uměly použít a jak správně telefonovat s operátorem," sdělila Deníku vedoucí kroužku mladých zdravotníků Miloslava Honnerová.

Dětští zdravotníci už umí ošetřit zlomenou ruku, podvrtnutý kotník, popáleninu, cizí těleso v ráně a další zranění. „Učí se také, jak provádět transport zraněného a jak ho dostat do zotavovací polohy, dříve stabilizované," dále popsala Honnerová.

Jak by se zachovala při krizové situaci Markéta Rubíková z třetí třídy řekla Deníku: „Zavolala bych pomoc, nějakého dospělého člověka třeba i křičením do okolí nebo bych zavolala telefonem," řekla a upřesnila: „Vytočíme sto padesát pět a tam jim řekneme jaké má zranění a kolik mu přibližně je let a kde se nacházíme."

Tělocvik je předmět, který si oblíbila Eliška Trávníčková, žákyně druhé třídy. „Matematiku ale nemám ráda," prozradila oblibu předmětů. „Na kroužku mě nejvíce baví obvazování," doplnila s tím, že umí zavázat ruku při popálenině a ošetřit poranění hlavy.

Další účastnicí zdravotnického kroužku je Kristýna Kadečková z páté třídy. „Mě také baví tělocvik a ještě anglický jazyk. Do kroužku chodím, abych uměla někomu pomoci, když se něco stane."

Děti z rozvadovské školy spolupracují pravidelně s dětmi školy v Hošťce a připravují se na soutěž mladých zdravotníků. Ta se uskuteční 
10. května v Tachově v okolí budovy Červeného kříže.