Od začátku září tam začal totiž fungovat žurnalistický kroužek. „Chtěl bych se stát redaktorem nebo reportérem. Zatím tvoříme články jen tak na papír, ale i to mě baví," řekl při úterním setkání Matěj Kortus, žák páté třídy a dodal, že také navštěvuje sportovní kroužek. Také Markéta Hlinická ze čtvrté třídy je kroužkem nadšená. „Píšeme si tu, čteme a to mám ráda," řekla.

A právě takového zájmu chce využít vedoucí kroužku učitelka Iva Kučerová. „Důraz klademe na samostatnost dětí. V kroužku se naučí lépe psát a dávat dohromady myšlenky," sdělila Deníku. Mladí žurnalisté už také chystají nové školní noviny. Název novin bude dílem veřejné ankety a první číslo spatří světlo světa 17. listopadu. „Vždy jsem chtěla založit školní noviny. A toto je i příležitost k prezentaci naší školy. Také v Rámcovém vzdělávacím programu je zakomponovaná mediální výchova a tak my máme žurnalistický kroužek," uvedla další důvody.

Přihlášeno je deset dětí, které se věnují základům novinářské práce. Už společně přemýšlí, co bude v prvním čísle. „Především představí sami sebe. Také by se ve školních novinách měly objevit rozhovory s ředitelem školy a starostou městysu Chodové Plané," nechala nahlédnout do témat prvních vydání Iva Kučerová.