Mladíci toho ale mají na svědomí více. "Tachovským policistům se podařilo ustanovit pachatele případu krádeže a porušování domovní svobody, ke kterému došlo mezi 14. a 20. červnem v Tachově v zahrádkářské kolonii Na Minerálce,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková a dodala, že na základě zjištěných skutečností a zajištěných důkazů bylo staršímu sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, mladšímu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody.

V době, o které policejní zpráva hovoří, měl starší ze zadržených pachatelů vniknout na oplocenou zahradu zahrádkářské kolonie a poté za pomoci násilí i do prostor maringotky, která se na zahradě nachází. „Z ní odcizil benzinový křovinořez a popruhy. Následně poškodil skleněnou výplň zahradní chatky a vnikl dovnitř,“ popsala mluvčí.

Z chatky, kterou prohledal, nakonec nic neodcizil. Na zahradě ale poškodil dřevěný stůl a lavičku. „Svým jednáním majitelce způsobil celkovou škodu ve výši přes 2400 korun,“ doplnila Jiroušková. Podezřelý vnikl také na další oplocenou zahradu, kde se za pomoci nalezeného klíče dostal do zahradní chatky. Odtud odnesl dvě propanbutanové lahve, jeden plynový vařič, rukavice, teleskopický hliníkový žebřík, rádio a různé nářadí. „Některé z těchto věcí policisté nalezli na zahradě předchozí poškozené. Svým jednáním tak v tomto případě způsobil majiteli chatky škodu přesahující 3100 korun,“ uvedla dále mluvčí.

Jak policisté dále zjistili, podezřelý muž byl za krádeže v minulosti už několikrát odsouzen.

Mladší z pachatelů čelí podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, protože společně se starším neoprávněně vnikl a pobýval v zahradní chatce poškozeného. Oba tam chtěli přespat. To jim ale podle mluvčí pokazila hlídka policistů společně s psovodem a služebním psem. Policisté totiž v noci v této oblasti prováděli kontrolu a v chatě zaregistrovali podezřelý pohyb. Oběma mužům teď hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Slunovrat v Kladrubech.
Na statku slavili Slunovrat