Velký sál společenského areálu Mže zněl v sobotu dechovkou. Konal se tu hudební pořad ,,Tachov zní dechovkou aneb beze spěchu s Josefem Pospíšilem a hosty“ přilákal spíše seniory. ,,Pro seniory nedělá nikdo nic, resp. hodně málo. Tady si přijdou na své. Moravěnka stojí za to. Dělal jsem v rozhlase třicet let. Myslím si tedy, že jsem republice považován za znalce tohoto druhu muziky. I v České televizi mám pravidelný pořad. Dostávám lidi do varu a z muzikantů dokážu vytlačit skutečně maximum,“ uvedl Josef Pospíšil, jenž provázel celým večerem.

To skutečně udělal a lidé aplaudovali ve stoje. ,,Lidé si tuto muziku zaslouží,“ doplnil Pospíšil. ,,Můj syn se zná s Pepíkem Pospíšilem, přivedl ho na Tachovsko, je to první pokus, nyní to dotáhneme do konce roku,“ řekl hlavní organizátor Jiří Fejt. Postěžoval si však také na nekompetentnost tachovské městské rady.

,,Mrzí nás, že tachovský městský úřad zareagoval, tak jak zareagoval. Žádal jsem starostu o to, aby nám poskytnul bezbariérový autobus, který po Tachově běžně jezdí. Ten by sloužil pro svoz i invalidních lidí. Starosta mi to potvrdil, avšak v době, kdy o tom hlasovala rada, byl na dovolené. Rada nám to totálně shodila. V době, kdy se města snaží starším občanům pomoci, tak tady se hraje tato divná hra,“ řekl dále Fejt. "V Plzni je svoz tímto autobusem samozřejmostí,“ doplnil slova Fejta Pospíšil.

Lidé se skutečně bavili a bylo na nich vidět i uvolnění a radost z muziky, která se sálem nesla. Moravěnka byla první ze čtyř kapel, které v rámci tohoto pořadu zahrají. Následovat bude Budvarka, Babouci a Šťáhlavská šestka. Vstupenky budou v předprodeji vždy čtrnáct dní dopředu v tachovském kulturním středisku. Cena jedné vstupenky je vždy devadesát devět korun.