Příznivci motorek a automobilů si dali v sobotu dostaveníčko na motopárty, která se konala na letišti Kříženec. Byla vidět jak nablýskaná tuningová auta, tak i motorky všech druhů a kubatur. Stěžejní částí programu byl STUNDRIDING CUP, kde kaskadéři na motorkách z celé České republiky soutěžili v individuálních ukázkách svého umění.

Pravidla byla jasná. V sestavě nesměly například chybět jízdy po předním kole do terče, gumování mezi kužely nebo jízda po předním kole co nejdále. Na ploše se ukázali i takoví mistři, jako jsou Mára Matoušek, Aleš Polák nebo Jaroslav Janovský. Tito jezdci také stanuli na stupních vítězů. V průběhu se představil i „Péřák team“.

,,Tito kluci jsou ze Zlatých Hor v Jeseníkách. Petr Vilikovský, jejich šéf, jezdí na skutečně opeřené Jawě a předvádí se svým týmem kaskadérské kousky. Například jede na motorce a za sebou táhne kluka, který stojí na lyžích,“ uvedla organizátorka akce Michaela Klimentová. Pořadatelsky byla akce zvládnutá velmi dobře. ,,Pracuje zde deset až patnáct pořadatelů. Není to zisková akce. Ano, návštěvníci zaplatí sto korun, ale tyto peníze skutečně zahrnují náklady s akcí spojené,“ uvedla dále Klimentová. Celou motopárty komentoval moderátor rádia Egrensis David Petřík.

,,Tuto párty komentuji už asi pošesté. Líbí se mi mi tady, jsem taky motorkář. Je vůbec dobré, že se něco tady děje. V širokém okolí nic podobného není. Akce spojuje motorky a auta. To jsou dvě naprosto odlišné věci. Myslím si, že je to skutečně zajímavá párty,“ řekl Petřík. V závěru programu byla demolice starého Peugeotu 306. Na vozidlo najížděl speciálně upravený truck, který auto rozjezdil doslova na placku. Ozvukovou kulisu se postral DJ Šťouchy.

V zítřejším vydání (18. září) Tachovského deníku vyjde fotostrana věnovaná této motoristické akci.