Organizátoři jako obvykle směřovali svou pozvánku nejen všem svým přátelům, a sympatizantům, ale i všem ostatním, kteří se o motorky zajímají, jezdí na nich, případně je mají rádi. Nakonec se na Cobra place, v prostorách bývalého zahradnictví v Plané, sešlo kolem pěti desítek milovníků jednostopých vozidel. Přijeli z celých západních Čech, a někteří dokonce i z okolních krajů. Jak už se u Cobra MC Tachov stalo tradicí, první část programu se odehrávala na soukromé střelnici v Tachově.

Bylo jen málo těch, kteří přijeli do Plané na uzavření letošní motorkářské sezony, a oželeli přitom povyražení na střelnici, kde na ně čekaly různé typy krátkých palných zbraní , dostatek střeliva i terčů. Podle jednoho z organizátorů akce, Petra Zezuly, patří návštěvy střelnice k žádané a atraktivní zábavě i pro člověka střeleckým uměním nedotčeného. „Nejde totiž o střílení na body, je to vysoce adrenalinová záležitost,“ popisuje. Motokros byl vítaným oživením Letos byly oživením srazu motokrosové závody.

Cobra rozeslala instrukce, aby si hosté dovezli krosové motorky, a vyčlenili jednoho muže, který na nich bude závodit. Nakonec se na startu sešlo pět různě zdatných řidičů. Jako nešlo na střelnici o výsledky, nejelo se o ani na motokrosové dráze o zlaté trikoty. Tahle část programu měla být hlavně ukázkou náročného jezdeckého umění.

A ke cti všem motokrosovým jezdcům budiž to, že se vůbec nedrželi zpátky. Díky tomu byly k vidění i šest metrů dlouhé skoky, když jeden za druhým létali přes nejdelší lavici. Odhadem dva až tři metry vysoko se zase ocitli, když vyjížděli u hausu ze zatáčky a museli překonat nejbližší stoupák. Po celou dobu byla k vidění promyšlená agresivní jízda do zatáček, razantní předjíždění, a situace na hranici pádu, které však jezdci předvídali a uměli je zvládnout. Až na jednoho nešťatníka, kterému došel benzín, dojeli všichni do cíle bez problémů a vysloužili si obdiv všech diváků. Letošní sraz vytvořil znovu takřka domácí atmosféru.

Potkali se tu staří známí, kteří zpravidla hovory začínali tam, kde je při posledním setkání ukončili. Točily se, jak jinak, hlavně kolem motorek. Pořadatelé nijak nešetřili na občerstvení, jídla a pití bylo nachystáno jako na staročeské veselce. Volná zábava se rozjížděla pomalu, ale zase se protáhla dlouho do sobotního večera, a pokračovala i následující den, kdy spokojení hosté odjížděli domů. Organizátoři k tomu poznamenali závěrem jen jediné – akce se vydařila, a kdo zůstal doma, udělal chybu. Znovu se všichni sejdou až příští rok na jaře. Při otevření další motorkářské sezony.