Přesto neztrácí dobrou náladu a svůj břitký humor. Právě dnes se motokrosový matador Miloslav Souček ze Stříbra dožívá neuvěřitelných 93 let.

Jeho závodní kariéra probíhala v letech 1949 až 1963, kdy dlouhodobě patřil mezi naše nejlepší terénáře. Zpočátku se věnoval motokrosu i terénní soutěži - enduru. V sestavě československého trophy-teamu zvítězil v roce 1956 na Šestidenní v Mezinárodní trofeji. Od roku 1958 se specializoval na motokros, což se ukázalo být správným rozhodnutím. Jako tovární jezdec zn. ESO se stal čtyřnásobným mistrem Československa. A úspěchy sbíral i na mezinárodní scéně. V roce 1960 vybojoval celkové 3. místo na mistrovství Evropy ve třídě do 250 ccm a o rok později pak celkové 4. místo na mistrovství světa ve třídě do 500 ccm. A nemá důvodu se stydět ani za titul zasloužilý mistr sportu, který získal za vysoké sportovní umění a skvělou reprezentaci Československa.

Deník přeje oslavenci hodně zdraví do dalších let a k přání se přidává také celý AMK Stříbro a další fanoušci a příznivci motokrosu.