Tři desítky motocyklů se vydaly ze Stříbra do Boru, kde to stočily k Horšovskému Týnu, aby si naposledy vychutnaly jízdu v příznivých teplotách. „To samé se hodně dělá na Plzeňsku, tady na Tachovsku je to spíše taková novinka. Ale rádi jsme se přidali, protože motocykl hodně využíváme a od doby, co máme i sajdkáru, jezdíme na rodinné výlety,“ uvedl Josef Hrabáček ze Záchlumí, který si vyjížďku vychutnal s manželkou Janou dcerou Annou. Anna se svými rodiči jezdí často. „Já se nebojím, trochu to v sajdkáre sice fouká, ale jde to. Jezdíme i na delší trasy po různých výletech,“ řekla jedenáctiletá spolujezdkyně.

Akci zorganizoval Milan Vydra, kterému nikdo neřekne jinak než Čudla. „Sejdeme se s přáteli,a to je to základní. Vyjížďka byla dobrá, místy jsme malinko zmokli, ale nic se naštěstí nestalo. Večer jsme si pochutnali na praseti a pobavili se při hudbě, přijely tři kapely,“ uvedl pořadatel Milan Vydra.

Jediné, co motorkáře prý zaskočilo bylo farmářské bláto. „Od Boru ke Stráži jsme museli ubrat plyn, bylo tam bláto na silnici tak půl kilometru. Zřejmě od nějakých traktorů z pole. Klouzalo to, ale nikdo to nepoložil,“ uvedl stříbrský Milan Takáč. Motoristé se večer sešli ve stříbrském Rock Staru, kde jim zahrály kapely Bit a Nail, Rocka Rolla a Baba Hed.