„Samozřejmě nebude veřejnost ochuzena o naše tradiční akce, jako je Drakiáda, pálení čarodějnic a podobně,“ řekl Deníku ředitel Domu dětí a mládeže Mraveniště Jaroslav Matas.

„Připravili jsme ale také něco nového. Bude to například příměstský tábor o jarních prázdninách. Máme celkem dobré zkušenosti s příměstskými tábory o letních prázdninách, a tak chceme vyzkoušet příměstský tábor také o prázdninách, které budou na Tachovsku na počátku února. Tábor potrvá celý týden a na každý den vytvoříme dětem nějaký program. Ten bude tvořivý i pohybový,“ uvedl Matas.

Druhou novinkou v tzv. nepravidelné činnosti Mraveniště, bude pokus o obnovení kdysi s úspěchem pořádané akce. „Tou je plavba netradičních plavidel po řece Mži v Tachově. Ve městě je několik divácky atraktivních míst, takže plavba netradičních plavidel by mohla být zábavou nejen pro samotné účastníky, ale také pro diváky,“ vyjádřil se ředitel.

Dům dětí a mládeže hodlá možnost podílet se na plavbě nabídnout různým zájmovým skupinám, firmám, kolektivům a organizacím. Termín ještě není pevně stanoven, ale předpokládá se, že by se recesistická plavba netradičních plavidel měla konat v červnu. Start by byl v oblasti městských sportovišť a cíl pravděpodobně před jezem za klášterem.

Jednou z nejbližších akcí, na které se Mraveniště podílí s tachovskými vodáky, bude zamykání Mže, které se plánuje na jednu z říjnových sobot. „Pravděpodobně to bude osmého října, ale datum a hodinu ještě upřesníme,“ uvedl Matas.