Novinářský kroužek chtěl dům dětí a mládeže otevřít už před rokem. „To se ale nikdo nepřihlásil, proto jsme to zkusili letos ve spolupráci s Tachovským deníkem,“ vysvětlil ředitel DDM Jaroslav Matas.

Členové kroužku mají za sebou první schůzku. „Při prvním setkání se zájemci se především musíme poznat. Proto se ptám, proč se do kroužku přihlásili, co by je na novinařině mohlo upoutat, jestli mají nějakou představu o práci redaktora, případně celé redakce,“ řekl šéfredaktor Tachovského deníku a vedoucí kroužku Jiří Kohout.

„Děti si při práci v kroužku osvojí základy psaní jednoduchých zpráv a dalších novinových útvarů. Nebudou se scházet pouze v Mraveništi, ale v redakci, kde si rovněž vyzkoušejí, jak to v takové redakci chodí. V neposlední řadě si vyzkoušejí také práci v terénu,“ doplnil Kohout.

Jednou z prvních přihlášených je dvanáctiletá Veronika Skýbová, která jinak navštěvuje šestou třídu Základní školy Hornická v Tachově. „Do novinářského kroužku jsem se přihlásila, protože noviny občas čtu a zajímalo mne, jak vznikají a jak novináři pracují. Chtěla bych se něco naučit,“ řekla Deníku.

Novinářský kroužek není jediným, které Mraveniště nabízí. „Z nejnovějších kroužků uvádíme Angličtinu pro první a druhou třídu základních škol, pro kterou jsme získali lektorky – studentky gymnázia a Angličtinu pro předškoláky,“ uvedl ředitel zařízení.

Mraveniště se podle něj snaží vycházet vstříc přání rodičů v nabídce kroužků i v přizpůsobení doby jejich konání. Tyto změny se objevují průběžně na webových stránkách www.ddmtachov.cz, v záložkách „Hlavní stránka – Nově nabízené kroužky“ a „Kroužky“(přehled – tabulka).

„Jistě je škoda, že některé nabízené kroužky se nedaří naplnit a zřejmě je neotevřeme, v některých zůstávají ještě volná místa. Například jsou to kroužky Novinářský, A je to, Orienťáček, Veselé malování a Divadélko, Základy míčových her, Lukostřelba. Zájemci mohou i v průběhu října získat informace a přihlásit se přímo v DDM a nebo na telefonu 739 037 373,“ doplnil Matas.