Týden plný her si bude užívat třiadvacet dětí. „Pro mládež jsme připravili bohatý program, plný her, koupání zábavy a výletů. Mraveniště má v pořádání příměstských táborů několikaletou tradici,“ řekla nám Hana Vajdová, hlavní vedoucí táboru.

O tyto prázdninové akce Domudětí a mládeže byl veliký zájem. Drobotina řádí od osmi hodin ráno do půl čtvrté a pak vyráží domů. „Děti během dne mají zajištěn oběd. Svačinu mají z vlastních zásob,“ informovala nás vedoucí. I o pitný režimjepostaráno. První den si děti mimo jiné užívaly honící hry nazvané Buldok. „Úkolem jednoho člověka – Buldoka je chytit k sobě dalšího Buldoka.

Hra končí když už není koho chytat,“ vysvětlilaVajdová. Připraven je i výlet do Mariánských Lázních, na Vysokou v Tachově či sportovní olympiádaapoznávacíhry. Školáci byli ve svém živlu. „Jemitadydobře.Letosjsemse zúčastnila už podruhé. Je to tu lepší než býtdoma.Nejvíc se těším na plavání a vybíjenou,“ řekla nám Pavla Hrušková z Tachova. „Já jsem tady už po několikáté. Hrajeme nejrůznější hry a mám tady hodně kamarádů. Bylo by hezké kdyby tábor byl o něco delší,“ uvedla Nikola Urbanováz Tachova. A kde se nachází inspirace na sestavení programu pro podobné akce? „Všude možně. Přečetla jsem nějaké knížky, byla jsem na školení a něco jsem použila z mých zkušeností z předchozích táborů,“ konstatovala HanaVajdová.