Čtyřiapadesát kroužků má pro drobotinu i dospělé připraveno středisko volného času Domu dětí a mládeže Mraveniště Tachov. Jejich činnost se naplno rozeběhne v pondělí. „Začínáme se zpožděním. Chtěli jsme totiž, aby se děti nejprve přizpůsobily školnímu životu,“ informuje ředitel Mraveniště Josef Kožnar. Vedle tradičních zájmových útvarů, jako jsou například hrátky s hlínou, cvičení rodičů s dětmi, jsou připraveny i nové kroužky.

„Minigolf, divadelní a obnovujeme i kroužek leteckých modelářů,“ připomněl namátkou ředitel. Rodičům, kteří mají zájem svou ratolest přihlásit do některého z kroužků připomínáme, že na internetových stránkách Mraveniště je k dispozici předběžná přihláška. „Zájemci se ale pak ještě musí dostavit k nám, aby přihlášku vyplnili i písemně,“ doplnil Kožnar. Mraveniště ke své bohaté činnosti využívá nejen svých vnitřních prostor. „ K dispozici máme sportovní halu, tělocvičny základních škol, ale také zimní stadion a bazén,“ vypočítal ředitel.

Tachovský dům dětí a mládeže podporuje činnost kroužků školských a předškolských zařízení i mimo okresní město. „Také se nespoléháme jenom sami na sebe. Uvítáme, když k nám s nabídkou vedení kroužku přijde někdo z občanů. Ne vždy ale na všechny kroužky najdeme typ správného vedoucího,“ dodal jedním dechem Josef Kožnar. Kromě uvedených zájmových útvarů mohou děti využít svůj volný čas například při snowboardingu a řadě sportoních her. Zahájení činnosti Mraveniště v tomto školním roce předcházely Dny otevřených dveří. „Cestu si k nám našlo téměř sedm set návštěvníků,“ potěšilo Josefa Kožnara.