Návrh na vybudování odpočinkového a sportovního zázemí pro všechny generace jsme se začaly zabývat už v roce 2012 v novém územním plánu. K zahájení prvních kroků jsme v lednu podali žádost o dotaci pro vybudování herních prvků pro fitness,“ uvedla starostka Studánky Irena Zapletalová a dodala, že projekt je rozplánovaný na čtyři roky, pevně proto věří, že i nové zastupitelstvo se s projektem ztotožní a v jeho realizaci bude chtít pokračovat.

Rozsáhlá plocha by měla nabídnout venkovní hřiště s fitness , dále pak herní prvky pro malé děti, mládež, seniory a houpačkou pro dospělé. „Součástí by mělo být vybudování multifunkčního oploceného hřiště s umělým povrchem pro venkovní hry – tenis, volejbal, nohejbal nebo basket. Chtěli bychom zde také vybudovat pergolu jako zázemí například pro májku,“ vysvětlila dále starostka a doplnila, že v současné době děti běhají po návsi a za nynějšího dopravního provozu to není zcela bezpečné.

Celé území bude osázeno okrasnu zelení včetně zeleně chránící před větrem. Vytvořen bude také prvek, který zabrání přívalové jarní vodě k zaplavování obecního a soukromého majetku.