Již během úterního večera odstartoval další ročník oblíbeného vzdělávacího programu, Muzejní akademie. Ta se bude při svém čtvrtém ročníku věnovat 30leté válce a vzniku Československa. „Letošní rok je plný připomenutí významných událostí. Mezi ně se řadí i 30letá válka, ke které došlo před 400 lety. Tato historická událost poznamenala i náš region, proto se jí budeme věnovat. Navíc ve spoluprací s archeoparkem v Bärnau budeme mít k dispozici také přednášky zaměřené na archeologii zabývající se právě 30letou válkou. Zapomenout se rozhodně nemůže ani na 100 let od vzniku Československa. Přednášky na toto téma připomenou celkové období první republiky,“ řekla Deníku Ředitelka Muzea Českého lesa Jana Hutníková.

Jarní a letní období bude věnováno 30leté válce, od podzimu se pak dostane na sté výročí československého státu. Zájemci o jedno či druhé téma ale rozhodně nemusí trávit hodiny na přednáškách, které je nezajímají. Muzejní akademie i letos nabízí možnost návštěvy jednotlivých přednášek.

Co se týče první, která se věnovala Tachovu v 17. století, zájem rozhodně vzbudila. „Index, který je potřebný k obdržení certifikátu na konci Muzejní akademie, si vzalo 30 lidí, což je samozřejmě potěšující počet. Většinou se pohybujeme tak kolem třicítky stálých účastníků. Myslím si ale, že by to letos mohlo být i více,“ dále dodala Hutníková.

Co se dalších přednášek týče, opět budou mít nepravidelný interval.

Ale účastníci Muzejní akademie se mohou těšit na minimálně jednu za měsíc.

Dalším plusem bude i počet. I vzhledem ke spolupráci s archeoparkem v Bärnau se rozšířil na deset až jedenáct přednášek.

Další část muzejní akademie, která se tentokrát bude zabývat archeologickými vykopávkami z období 30leté války na českobavorské hranici, se uskuteční 20. března od 17.30 již tradičně v prostorách Muzea Českého lesa v okresním městě.