Zaměstnanci zařízení ale chodili do práce po celou dobu, kdy bylo muzeum veřejnosti nepřístupné. "Dobu uzavření jsme využili pro práce, na které při běžném provozu nezbývá tolik času. Mezi to patří třeba i administrativa, evidence, zapisování nových přírůstků a podobně," řekl Deníku ředitel muzea Zbyněk Navrátil.

Kromě administrativních prací se pracovníci muzea pustili i do rozsáhlejšího úklidu, než obvykle. "Provedli jsme větší rámcový úklid celého muzea a také depozitářů, vyčistila se okna," uvedl dále ředitel s tím, že rekonstrukce a větší opravy se v zařízení nedělaly žádné.

Stříbrské muzeum už má téměř připraven program na léto. Kromě stálých expozic si budou moci návštěvníci prohlédnout výstavu maňásků a loutek. "Budou to loutky ze soukromé sbírky paní Strakové z Klatovska. Výstava bude zahájena 9. června a potrvá přes celé léto až do 5. září. Tento zářijový den, pokud bude vše v pořádku se rovněž budou konat Dna evropského dědictví," dodal ředitel.

Muzeum také chystá ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Stříbro letní kino s promítáním na rajském dvoře klášterního areálu, v němž ve Stříbře na náměstí sídlí.