Akce potrvá do 25. října a jmenuje se Babí léto. „Výstava dává každoročně možnost amatérským výtvarníkům a lidem, kteří mají šikovné ruce, vystavit svá díla,“ sdělila Deníku Hana Štollová, která rovněž patří mezi autory letošní kolekce.

Vernisáž zahájil ředitel muzea Zbyněk Navrátil společně se starostou Stříbra Václavem Votavou.. O hudební doprovod se postarali žáci umělecké školy.

„Osobně hodnotím výstavy tohoto typu za velice přínosné, neboť zde mají šanci k vystavovaní i lidé, kteří by jinak neuměli sami sebe prezentovat a ukázat ostatním svůj um. Navštívila jsem již několikátý ročník a vždy zde objevím něco nového. Letos se sešlo dokonce sedmnáct vystavujících a výstavní síň nabízí mnoho děl, od fotografie, šperky, vitrážové sklo, keramiku, malbu, ale třeba i mýdla,“ doplnila Štollová.

Vystavující umělci rovněž berou Babí léto jako možnost k navázání nových kontaktů. „Velmi ráda bych touto cestou poděkovala lidem, jejichž práce v případě každé výstavy není moc vidět. Jsou to pracovníci muzea. Jsem občankou města Stříbra od roku 1988. S místním muzeem spolupracuji v případě výstav i osobně, jako občanka jej ráda navštěvuji,“ uvedla dále.

Výstava je přístupná v běžné otevírací době stříbrského muzea.