Deníku to uvedl Miroslav Bečvář, jednatel společnosti Agročas, která se na vzniku tohoto muzea významně podílela. „V měsících květnu, červnu, září a říjnu bude muzeum otevřeno pro veřejnost vždy jen o víkendech od devíti do sedmnácti hodin. O letních prázdninách k nám mohou zavítat návštěvníci každý den ve stejnou dobu,“ uvedl Bečvář. Po zbytek roku bude mít Vesnické muzeum své brány uzavřeny. „Je to kvůli provozním nákladům, v zimě by návštěvnost byla nízká,“ pokračoval Miroslav Bečvář.

Při své návštěvě nemusí občané sahat hluboko do kapsy. Muzeum totiž vstupné nevybírá, je dobrovolné. „Muzeum provozuje obecně prospěšná společnost Zlatý čas. My ani vstupné vybírat nemůžeme. Ale můžeme žádat o dotace na činnost muzea například Plzeňský kraj nebo ministerstvo kultury. Kdo chce, ten může zaplatit dobrovolné vstupné,“ vysvětlil Bečvář.

Muzeum má v této době zhruba čtyři stovky nejrůznějších exemplářů. Jejich počet se už ale pravděpodobně nezvýší. „Z tohoto počtu vystavujeme více než polovinu. Zbytek exponátů máme uskladněny na různých místech. V současnosti probíhá jejich rekonstrukce, protože mnoho z nich je ve špatném technickém stavu. Už se nám dokonce ozvalo několik lidí, že mají doma něco podobného, jestli nemáme zájem. Ale většinou to byly typy strojů, které už máme v našich sbírkách. Proto nepočítáme s tím, že by se naše sbírka již nějak dramaticky rozrostla. To bychom museli získat opravdu nějaký unikát,“ doplnil jednatel Agročasu Miroslav Bečvář. Muzeum má v plánu vystavované exponáty periodicky obměňovat, připravují se také různé tématické výstavy.