Ten se ke sběratelství vrátil zhruba po čtyřiceti letech. „Autíčka už jsem kdysi v mládí sbíral a měl jsem krásné kousky. A tehdy se to neshánělo lehce. U nás se modely kupovaly v Tuzexu, takže to znamenalo shánět bony a levná záležitost to rozhodně nebyla,“ popsal svoje začátky.

Jak dále vyprávěl, během let o sbírku přišel, ale později se ke svému koníčku vrátil. „Je to vzpomínka, měl jsem ta autíčka rád. Navíc moje manželka je ráda, protože říká, že kdo si hraje, nezlobí. Mám dvě dcery a ta mladší mi začala konkurovat, také sbírá, hledáme spolu na internetu, probíráme, jaký kousek koupit a podobně.“

Za pět let intenzivního hledání modelů nashromáždil kladrubský sběratel přibližně dvě stě autíček, většinu v krabičkách. Nesoustřeďuje se na určitý druh, ale zajímavou část expozice tvoří prezidentské limuzíny. Například slavný lincoln, ve kterém zastřelili Kennedyho, citroëna, v němž jezdil generál de Gaulle. „Mám i různé kultovní vozy a modely českých aut,“ dodal Kvasnička s tím, že v současné době je shánění autíček jednodušší. „Síla internetu je nekonečná a dají se tam dohledat úžasné kousky.

Výstava v muzeu v Černošíně je otevřena denně od 10 do 17 hodin a k vidění bude minimálně do konce letních prázdnin, pravděpodobně ale až do poloviny září.