„K dispozici budeme mít tři různé studie. Nejprve se s nimi podrobně seznámí zastupitelé, aby mohli vznést případné připomínky či návrhy. Po zapracování těchto připomínek chceme konečné studie představit také stříbrské veřejnosti,“ řekl Deníku starosta Stříbra Martin Záhoř.

A právě poté, co se s návrhy seznámí veřejnost, s čímž se počítá na jaře příštího roku, bude vybrána vítězná studie, podle níž bude bazén postaven. Stavba ale nezačne hned. „Samozřejmě bude třeba nejprve nechat podle vítězné studie zpracovat projektovou dokumentaci. Rádi bychom, aby byl projekt dokončen ještě v příštím roce,“ dodal starosta s tím, že samotná výstavba by pak začala v roce 2021.

Plavecký bazén, po kterém obyvatelé Stříbra volají už mnoho let, vyroste v lokalitě sousedící s venkovním kluzištěm. Bazén bude mít kromě plavecké části také dětský bazén, wellness centrum, potřebné zázemí. Podle starosta se předběžné náklady odhadují na 130 milionů korun.

„V uvedené částce ale ještě nejsou započítány náklady na vybudování infrastruktury,“ doplnil Záhoř. Město bude kvůli financování této náročné stavby usilovat o dotační tituly, budou-li nějaké vypsány, počítá se také s úvěrem. Radnice už letos počátkem roku založila fond, na kterém střádá peníze na výstavbu. V současné době je na něm zhruba 34 milionů korun.

Urbanistickou studii budoucího plaveckého bazénu a úpravy okolí mohli obyvatelé vidět už v dubnu, ale to byla podle radnice pouze studie, konečné návrhy, které budou posuzovat zastupitelé i veřejnost, se mohou lišit.

Město v lokalitě počítá nejen s bazénem, ale také s krytým zimním stadionem, dalšími sportovišti, parkovacími plochami, odpočinkovými zónami, amfiteátrem pro kulturní pořady, či s možností ubytování.