„Požár zachvátí strojovnu výletní lodi plující po přehradě Hracholusky. Dvě osoby budou těžce zraněny, další pasažéři utrpěli lehčí zranění, někteří padají do vody,” popsala situaci, k níž dojde, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje (HZS PK) Alena Marešová. Vše se odehraje v 15 hodin na přehradě za obcí Vranov, v části Butov, poblíž ústí Malovického potoka. „Do taktického cvičení budou zapojeny složky integrovaného záchranného systému,” dodala a konkretizovala: „Budou to profesionální hasiči z Tachova, Stříbra a Nýřan, letečtí záchranáři z Plzně – Košutky a Přeštic, složky Policie České republiky a Městská policie Stříbro, Zdravotní záchranná služba Plzeňského kraje, Vodní záchranná služba Českého červeného kříže a rovněž vrtulník Armády České republiky.”

Požár vypukne ve strojovně parníku, který pravidelně brázdí vody přehrady. Posádka se ho nejprve bude snažit sama likvidovat a utrpí při tom těžká zranění. Požár se rozšíří, cestující se shromáždí na několika místech. Někteří budou lehce zraněni, jiní při úniku z kabiny spadnou do vody.

„Každá ze složek Integrovaného záchranného systému bude plnit své specifické úkoly. Hasiči budou například dohašovat požár a odvětrávat prostor. Budou také zachraňovat osoby z paluby i ty, které spadly do vody. Jejich úkolem bude dopravit na místo neštěstí posádku zdravotní záchranné služby. Do akce se zapojí i armádní vrtulník, který přepraví na břeh nejdříve těžce zraněné lidi a pak i další pasažéry výletní lodi,” popsala tisková mluvčí jen několik úkolů, které čekají na hasiče .

Celkem bude z lodi zachráněno devětatřicet lidí respektive figurantů. Dvě osoby budou těžce zraněny, osm lehce a deset pasažérů, kteří spadli do vody, bude podchlazených.

U taktického cvičení Integrovaného záchranného systému na přehradě bude přítomen i Deník a přinese z něj reportáž i fotografie.