Kroužek navštěvují děti nejen z Bezdružic, ale také z Konstantinových Lázní, Okrouhlého či Dlouhého Hradiště nebo také z Kokašic. Náplní cvičení jsou hry, básničky, dětské tanečky, cvičení na nářadí. Dětí cvičí také na lavičkách, házejí s míčem nebo skáčou na trampolíně.

„Pokaždé máme jiná témata na pondělní cvičení. Měli jsme například vánoční témata, čarodějnice, také jsme měli téma týkající se zvířátek," představila tuto aktivitu cvičitelka Jana Soulková z Bezdružic, která se ve cvičení ještě střídá s kolegyní Martinou Procházkovou.

Celkem je na cvičení přihlášeno dvacet čtyři dětí. Instruktorky pro děti připravují i různá zpestření, jako například napečou perníčky, připraví různé zábavné soutěže a také výlety do okolí. Dokonce při tradici pálení čarodějnic děti házely čarodějnice do připravené dětské pece. Cvičení je volně přístupné pro všechny rodiče s dětmi.

„Na cvičení chodím s dcerou a velmi se nám to líbí. Vždy se pobavíme," sdělila své pocity Dagmar Mudrová z Dlouhého Hradiště.

Projekt, který se netýká jen cvičení, ale ještě řady dalších aktivit, je podpořen z grantového programu Haranti. Další akcí, která je připravena, bude Zvířecí stezka do Dolních Polžic. Ta je naplánovaná na konec června. Na přelomu měsíců září a října je připravena jízda vlakem Ke Studánce lásky a zpět. Poslední aktivitou bude příprava výzdoby do výstavní haly chovatelů v Bezdružicích. Děti na pondělním cvičení, ale i žáci základní školy budou vyrábět různé výstavní předměty, které v chovatelské hale zůstanou.

Iveta Luňáková