Kvůli povodni museli odvolat nedělní výcvik psů a místo toho si navlékli holínky a uklízeli. "V neděli dopoledne jsem byl zkontrolovat náš výcvikový areál a k mému nepříjemnému zjištění byl už celý zaplaven. Voda byla rychlejší než jsme mohli všichni předpokládat, je to pro nás zklamání, ale vodu nezastavíte," uvedl pro Deník předseda klubu Petr Kasal.

Předseda ihned kontaktoval ostatní členy, aby přišli pomoci zachránit překážky, nářadí a další věci. „Vyhlásil jsem pohotovost v areálu klubu a rychle jsme s členy zahájili úklid našich přenosných překážek, hrozilo totiž nejen zničení vlivem vody, ale také by voda naše překážky mohla odplavit, a to by byly pro náš klub velké ztráty,“ řekl Kasal.

Kynologové doufají, že voda už stoupat nebude. „Myslím si, že voda ukázala svou sílu, teď se voda vyšplhala minimálně ke čtyřiceti centimetrům, ale nadále už nepředpokládám, že by rozvodněná řeka mohla ještě stoupat. Kdyby náhodou šla ještě výš, tak aspoň máme vše uklizené, ale to už asi nehrozí,“ vysvětlil jeden ze zakladatelů kynologického klubu Ladislav Kasal, který má na starosti stavbu všech překážek a je technickým vedoucím klubu.

Předseda klubu byl s rychlým zásahem spokojen. „Chtěl bych poděkovat za rychlou pomoc při záchraně našeho kynologického majetku k výcviku našich psích miláčků. Ladislav Kasal a Jiří Macek se vůbec nezdráhali své volno obětovat záchraně klubového majetku,“ dodal Petr Kasal.