Prázdniny pomalu končí a školy se opět chystají přijímat žáky a studenty. Celé prázdniny se ale ve školách pracovalo. Opravovala se hygienická zázemí, dláždilo se, natíralo a rekonsruovalo. Za základní školou v tachovské ulici Zárečná dokonce pracují na stavbě víceúčelového hřiště s umělým povrchem.
„Na Zárečné jsme ještě zrekonstruovali chlapecké toalety a vyměnili část oken v pavilonu druhého stupně,“ uvedl Josef Kožnar, vedoucí odboru školství tachovského městského úřadu.

Základní škola v ulici Hornická nechala zrekonstruovat podlahy v tělocvičně, vyměnila okna na východní straně nebo zrekonstruovala terasu před přístavbou.

Škola v Kostelní se nově těší nové barvě na fasádě a nové výmalbě tříd na toaletách nebo v tělocvičně.
Pozadu nejsou ani mateřinky. Mateřská škola v ulici Prokopa Velikého zrekonstruovala kuchyni a vymalovala, školka v Tyršově ulici hlásí dokončení oprav toalet a pokládku dlažby, Stadtrodská má na kontě malování, Sadová rekonstrukci umýváren, malování nebo opravu odpadů a mateřinka v Pošumavské si připsala kompletní rekonstrukci všech umýváren.

Opravu školy vzali z gruntu i Černošínští. Proinvestovalo se kolem pěti milionů korun.
„Udělala se nová počítačová síť, elektroinstalace, osvětlení, opravili jsme stropy, omýtky, vytvořili venkovní učebnu, zpevnili plochy pro volnočasové aktivity dětí, udělala se nová kanalizace a nové přístupy,“ vypočítal starosta města Miroslav Plincelner s tím, že na úpravy získalo město dotace.

Dočkaly se i děti ze Starého Sedliště. Na škole mají třeba novou střechu. „Dále jsme udělali osvětlení podle norem, máme vymalováno, přidali jsme nové lavice do prvních a šestých třídy, máme nové koupelny a opravené šatny u tělocvičny a odvodnili jsme asfaltovou plochu,“ řekla starostka Stanislava Fojtíčková.