VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na hřbitově chystají novinky

Tachov – Tachovské pohřebiště má nového správce, nyní se o místní hřbitov stará samo město Tachov – tedy o evidenci, nabízí hrobová místa, zajišťují obřady ve smuteční síni, která je součástí hřbitova, a další a další povinnosti.

7.7.2015
SDÍLEJ:

Smuteční síň byla léta nevyužívaná. Město ji chce pozůstalým nabízet pro případné rozloučení. Foto: ARCHIV MÚ

Velice zajímavou budovou pro poslední rozloučení je smuteční síň, která se nepoužívala spoustu let. Nový správce, tedy město, ji chce lidem nabízet pro menší obřad. „Je udržovaná, pěkná, určena pro menší počet lidí a třeba by se někdo rád naposledy se svým příbuzným právě zde rozloučil. Vejde se sem zhruba třicet lidí. Síň je vybavená na celý obřad," uvedla pracovnice majetkoprávního odboru Daniela Krhounová.

Pokud má někdo zájem, může si o poslední rozloučení zažádat přímo na majetkoprávním odboru městského úřadu v Tachově.

Řád veřejného pohřebiště se s novým správcem dost změnil – hlavně v bodech dle zákona, které nyní v řádu stojí důrazně. A to hlavně, že hrob je vlastnictví a hrobka je věcí nemovitou. Takže by vaše movité zařízení mělo být součástí dědictví, tak je to tedy i s nájemní smlouvou za váš majetek.

To, že se změnil správce místního pohřebiště neznamená pro nájemce žádnou změnu. Smlouvy zůstávají tak, jak byly a nic se nemění. Pouze v případě, že se něco mění ze strany nájemce – jako rozměry, místo a podobně. „Smlouvy se uzavírají většinou na deset let. Pokud někdo trvá na delší lhůtě, není to problém. Minimálně se však musí dodržet tlecí lhůta, která je zmíněných deset let," poznamenala pracovnice Krhounová.

Když chcete hrobové místo zrušit, máte povinnost odklidit si desku a náhrobní kámen, včetně urny. Pokud vyklízíte hrob po pohřbení celých ostatků do země, můžete je v místě nechat. Přesun ostatků jako takových je možný, ale až po určitých hygienických postupech. Nový řád veřejného pohřebiště si můžete pročíst na webových stránkách města nebo přímo na vývěsné tabuli místního hřbitova.

Na příští rok město chystá vybudování nového kolumbária. To najdete na velkém hřbitově. Kam bude další kolumbárium přesně umístěno se ještě neví.

Do budoucna vznikne, krom kolumbária, ještě vsypová loučka, ta bude umístěna taktéž na velkém hřbitově. Kdy bude plán realizován se prozatím ještě neví. Popel se vysype do vyryté díry a bude možno k místu umístit cedulku s označením.

Autor: Gabriela Jägerová

7.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení