„První vozidla by měla odstartovat v jedenáct hodin dopoledne. Z Přimdy se pojede na Třemešné, Bělou, Stráž a Bor,“ sdělil Deníku hlavní organizátor jízdy, Antonín Hofmeister z pořádajícího Auto Moto Veteran Clubu Český les.

Z Boru se pak účastníci veteránské akce vydají přes Přimdu na Rozvadov a odtud do Bavorska. Přes Waidhaus do obce Woppenrieth, kde je zastávka v muzeu zemědělské techniky a traktorů. Přes Waldthurn, Pleystein a Eslarn pokračuje Jízda Saši Kolowrata zpět na území České republiky, účastníci pojedou do Železné, Nové Vsi a odtud do cíle, který je na náměstí v Přimdě.

Zájemci o historická vozidla budou mít v sobotu ráno příležitost několik hodin si tato auta a motocykly prohlížet. Zhruba od osmi hodin ráno budou zaparkována na přimdském náměstí. V deset hodin, hodinu před startem, končí přejímka vozidel.

Prozatím je přihlášena necelá stovka účastníků. „V tuto chvíli evidujeme třiadevadesát aut a motorek,“ uvedl v pátek ráno Hofmeister s tím, že motocyklů bude přibližně 25. Převážnou většinu tvoří majitelé veteránů z Česka.

Nejstarším automobilem, který se na trasu Jízdy Saši Kolowrata vydá, bude Laurin & Klement z roku 1924, z motocyklů to pak podle Hofmeistera bude stroj značky BSA z druhé poloviny dvacátých let.

V cíli se historická vozidla očekávají v odpoledních hodinách. Pořadatelé rozdělí mezi účastníky jízdy ceny a celou akci vyhodnotí.